Fortuna Puchar Polski. Zawisza Bydgoszcz - Radomiak Radom 1:3. Zobacz zdjęcia z meczu

Damian Wiśniewski
Felipe Nascimento strzelił dla Radomiaka dwa gole z rzutów karnych
Felipe Nascimento strzelił dla Radomiaka dwa gole z rzutów karnych Tomasz Czachorowski
W meczu 1/16 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski Radomiak Radom pokonał 3:1 na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

Zawisza Bydgoszcz - Radomiak Radom 1:3 (1:1)
Bramki:
Piotr Okuniewicz 14 - Felipe Nascimento 28 z rzutu karnego, 73 z rzutu karnego, Maurides 81.
Zawisza: Michał Oczkowski - Nowak, Paliwoda, Urbański, Mateusz Oczkowski - Koziara (85. Falciano), Sochań, Mielcarek (85. Michalski) - Rugowski (85. Serwach), Okuniewicz, Wędzelwski (53. Żylski).
Radomiak: Ojrzyński – Jakubik, Rossi, Cichocki - Pawłowski, Matos (67. Luizao), Nascimento (83. Nowakowski), Abramowicz - Leandro (67. Semedo), Feliks (77. Sokół), Maurides (83. Łukasik).
Żółte kartki: Sochań, Mielcarek, Żylski, Paliwoda, Urbański - Nascimento, Feliks, Jakubik
Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).

Zobacz zdjęcia z meczu:

Radomianie byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Drużyna występująca na co dzień w PKO BP Ekstraklasie pojechała do grającego w grupie drugiej piłkarskiej trzeciej ligi (czwarty poziom rozgrywek) Zawiszy Bydgoszcz.

Sam mecz, a zwłaszcza jego pierwsza połowa, wcale nie były jednak łatwe dla podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego. Już w 14. minucie spotkania gospodarze objęli nawet prowadzenie, w czym znacznie pomogli im zieloni. W stosunkowo bezpiecznej sytuacji Raphael Rossi niedokładnie podał do Damiana Jakubika, zza pleców którego wyskoczył jeden gospodarzy. Bramkarz, Jakub Ojrzyński, próbował ratować sytuację, uprzedził rywala i wybił futbolówkę. Ta jednak spadła pod nogi Piotra Okuniewicza, który skierował ją do bramki.

Jeszcze przed przerwą Radomiak doprowadził jednak do remisu. W 28. minucie gry piłkę do siatki gospodarzy wpakował Felipe Nascimento, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Michale Feliksie.

Do końca pierwszej połowy więcej goli nie oglądaliśmy, a w drugą część gry goście weszli z dużym animuszem i zaczęli stwarzać sobie sytuacje pod bramką rywali. W niej świetnie jednak spisywał się Michał Oczkowski, który długo nie pozwalał się pokonać. Tak było do 73. minuty, kiedy Nascimento strzelił swojego drugiego gola i ponownie zrobił to po strzale z rzutu karnego. Wcześniej sędzia dopatrzył się zagrania ręką u jednego z piłkarzy Zawiszy.

Niecałe dziesięć minut później mocnym strzałem wynik na 3:1 dla Radomiaka ustalił Maurides. Jego zespół mógł się pokusić jeszcze o kolejne bramki w końcówce pojedynku, ale bardzo dobrze dysponowany goalkeeper bydgoskiej nie dał się już więcej razy pokonać.

Radomianie wygrali i awansowali do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. W weekend czeka ich natomiast wyjazdowe starcie w PKO BP Ekstraklasie z Piastem Gliwice - będzie to w najbliższy poniedziałek, początek o godzinie 18.

Żółte kartki: 5 - 3

90+4'
Koniec meczu. Radomiak Radom wygrał z Zawiszą Bydgoszcz 3:1 i awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

90+4'
Znów świetnie interweniował Michał Oczkowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Zawiszy świetnie obronił strzał głową Rossiego. Chwilę potem dobijał Pawłowski, ale zawodnik Radomiaka nie trafił w światło bramki.

90+3'
Semedo oddał niezły strzał sprzed pola karnego, ale odbił piłkę bramkarz Zawiszy

90+1'
Pięć minut doliczył sędzia do drugiej połowy

90'
Było blisko gola na 4:1! Michał Oczkowski najpierw świetnie obronił strzał Jakubika, a następnie dobitkę Nowakowskiego

88'
Paliwoda skutecznie powstrzymał atakującego na bramkę gospodarzy Semedo.

85'
Zmiany też u gospodarzy: Serwach, Falciano i Michalski weszli na boisko, a zeszli z niego Rugowski, Koziara i Mielcarek.

84'
Dwie zmiany w Radomiaku: Daniel Łukasik za Mauridesa i za Jakub Nowakowski za Felipe Nascimento.

82'
Samedo zaatakował prawą stroną boiska, a po jego zagraniu piłka na chwilę opuściła pole karne. Dopadł do niej Maurides, który mocnym strzałem pokonał bramkarza.

81'
GOOOOOOOOOL! 3:1 dla Radomiaka, Maurides!

79'
Żółta kartka dla Jakubika za faul na Żylskim

77'
Zmiana w Radomiaku: wchodzi Dominik Sokół za Michała Feliksa

75'
Pawłowski dośrodkował z prawej strony boiska, obrońca Zawiszy wybił piłkę ze swojego pola karnego.

73'
GOOOOOOOOOL! 2:1 dla Radomiaka, Nascimento ponownie wykorzystał rzut karny!

71'
Rzut karny dla Radomiaka! Po strzale Semedo sprzed pola karnego Patryk Urbański zablokował piłkę ręką (najpierw futbolówka odbiła się od jego kolana) i dostał za to żółtą kartkę, a arbiter wskazał na jedenasty metr.

70'
Żółta kartka dla Paliwody z Zawiszy.

70'
Z zawodnikiem Radomiaka już wszystko jest w porządku, wracamy do gry.

69'
Luizao doznał jakiegoś urazu i potrzebuje pomocy lekarskiej.

68'
Maurides oddał strzał sprzed pola karnego, ale spokojnie piłkę złapał bramkarz Zawiszy.

67'
Dwie zmiany w Radomiaku: Luizao za Matosa i Semedo za Leandro

66'
Świetna interwencja Ojrzyńskiego! Młody bramkarz Radomiaka w bardzo ładny sposób odbił piłkę po strzale Rugowskiego!

64'
Nieco odważniej zaczął atakować Zawisza, gospodarze wywalczyli rzut rożny

62'
Abramowicz dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy, ale tam dobrze interweniował Paliwoda

59'
Żółta kartka dla Żylskiego za faul na Pawłowskim

57'
Znowu blisko gola dla zielonych! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najpierw uderzył Feliks, a potem Abramowicz, ale za każdym razem dobrze interweniował Michał Oczkowski.

56'
To mogła być bramka dla Radomiaka! Leandro oddał strzał sprzed pola karnego, ale Michał Oczkowski świetnie obronił jego strzał.

55'
Pawłowski faulował jednego z rywali blisko linii środkowej.

53'
Zmiana w Zawiszy: Żylski wchodzi, schodzi Wędzelewski

52'
Leandro zagrał piłkę w pole karne gospodarzy, w kierunku Mauridesa, ale zrobił to niedokładnie.

50'
Troszkę uspokoiła się teraz gra. Prawą stroną na bramkę Zawiszy próbował zaatakować Radomiak, ale zabrakło mu dokładności. Piłkę mają gospodarze.

48'
Atakuje cały czas Radomiak. Teraz strzał z powietrza, ale nieczysto trafił w piłkę i tę spokojnie złapał goalkeeper Zawiszy.

46'
To powinien być gol! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i małej przebitce w polu karnym gospodarzy strzał z bliskiej odległości oddał Feliks, ale został zablokowany przez Paliwodę

46'

Żółte kartki: 1 - 2

45+2'
Koniec pierwszej połowy, Radomiak sensacyjnie remisuje w Bydgoszczy z Zawiszą 1:1.

45+1'
Żółta kartka dla Michała Feliksa za faul w środkowej strefie boiska i dyskusję z arbitrem.

45'
Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'
Wracamy do gry, przy piłce gospodarze.

42'
Okuniewicz zaatakował indywidualnie na bramkę Radomiaka, ale ostatecznie stracił piłkę i ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

41'
Dwa strzały na bramkę gospodarzy - za pierwszym razem Leandro został zablokowany, a potem Michał Oczkowski obronił uderzenie Raphaela Rossiego

40'
Pawłowski wpadł z piłką z prawej strony w pole karne Zawiszy, ale ostatecznie został zablokowany przez rywali.

39'
Zawisza dwukrotnie dośrodkowywał piłkę w pole karne Radomiaka, ale za każdym razem skutecznie interweniowali obrońcy i bramkarz zielonych.

37'
Żółta kartka dla Nascimento za faul w środkowej strefie boiska.

36'
Kolejna próba Feliksa po zgraniu Mauridesa, ale piłka minęła bramkę Zawiszy.

35'
Żółta kartka dla Sochania za faul na Leandro w środkowej strefie boiska.

33'
To mogła być bramka dla Radomiaka! Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzył Pawłowski, ale chybił minimalnie.

32'
Michał Feliks oddał strzał po podaniu od Mauridesa, ale po rykoszecie piłka minęła bramkę Zawiszy.

31'
Radomiak wywalczył rzut wolny w środkowej strefie boiska. Po dośrodkowaniu i zgraniu piłki przez Abramowicza zrobiło się małe zamieszanie w polu karnym Zawiszy, ale ostatecznie faulowany był jeden z jego obrońców.

29'
Abramowicz zaatakował lewą stroną boiska, ale został powstrzymany przez Nowaka.

28'
GOOOOOOOOL! Jest remis! Gola z rzutu karnego strzelił Felipe Nascimento.

27'
Rzut karny dla Radomiaka! Przygotowujący się do uderzenia Michał Feliks został faulowany przez Mateusza Oczkowskiego

26'
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Radomiaka - jego obrońcy wybili piłkę

24'
Zawisza zaczął się bronić dość głęboko, ale póki co robi to skutecznie. Radomianie mają problem ze stworzeniem sobie szansy do strzelenia gola.

21'
Kolejny strzał Feliksa po dośrodkowaniu w pole karne, tym razem spokojnie złapał piłkę bramkarz.

20'
Było blisko gola dla Radomiaka! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska mocny strzał głową oddał Feliks, ale piłka minęła bramkę Zawiszy.

18'
Matos zagrał piłkę w pole karne Zawiszy, a tam strzał starał się oddać Leandro. Zawodnik Radomiaka został zablokowany i domagał się podyktowania rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez jednego z rywali. Sędzia nie zdecydował się jednak na taką decyzję.

18'
Radomiak teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nie wynika z tego zagrożenie pod bramką Zawiszy.

15'
Fatalnie nieporozumienie w obronie Radomiaka! W bezpiecznej sytuacji Rossi niedokładnie podał do Jakubika, zza pleców którego wyskoczył jeden gospodarzy. Bramkarz gości, Ojrzyński, próbował ratować sytuację, uprzedził rywala i wybił futbolówkę. Ta jednak spadła pod nogi Okuniewicza, który wpakował ją do bramki.

14'
GOOOOOL! 1:0 dla Zawiszy!

12'
Pawłowski upadł w polu karnym Zawiszy, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

10'
Groźny strzał na bramkę Radomiaka oddał Urbański, który starał się zaskoczyć Ojrzyńskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nieskutecznie.

9
Koziara wywalczył dla Zawiszy rzut rożny.

7'
Dawid Abramowicz dwukrotnie dośrodkowywał z lewej strony w pole karne Zawiszy. Najpierw wyrzucając piłkę z autu, a następnie nogą. Za każdym razem brakowało mu dokładności.

5'
Michał Feliks był faulowany w środkowej strefie boiska

4'
Radomiak teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, ale robi to daleko od bramki gospodarzy

2'
Znów wysoko atakują bydgoszczanie - o stracie Matosa Zawisza starał się wyjść z szybką kontrą, ale ostatecznie Koziara stracił piłkę na wysokości pola karnego Radomiaka

1'
Od razu pod pole karne Radomiaka podszedł Zawisza. Strzał oddał Wędzelewski, ale piłka minęła bramkę zielonych.

1'
Arbiter dał znak i mecz zaczęli gospodarze.

15:27
- Bardzo szanujemy przeciwnika i podejdziemy do spotkania skoncentrowani. Dzisiaj chcieliśmy wybrać jak najsilniejszy zespół i tylko od nas będzie tutaj wszystko zależeć. Chcemy zagrać tak, jak na zespół z ekstraklasy przystało - powiedział przed meczem Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka, w rozmowie z Polsatem Sport.

17:20
W poprzedniej rundzie rozgrywek pucharowych Radomiak pokonał RKS Radomsko 3:0. Zawisza Bydgoszcz ograł 2:1 pierwszoligowy GKS Tychy, czym sprawił niemałą niespodziankę - sam bowiem występuje w lidze trzeciej, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym.

17:10
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu zespołów.

17:07
Zapraszamy na relację live z meczu 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Radomiak Radom zagra na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

***

Zawisza Bydgoszcz - Radomiak Radom NA ŻYWO. Transmisja tv, online

Mecz Zawisza - Radomiak w Fortuna Pucharze Polski odbędzie się w czwartek 20 października. Transmisję z niego przeprowadzi stacja Polsat Sport, online będzie można go śledzić za pośrednictwem platformy Polsat Box GO.