MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Klementyna z Białobrzegów podzieliła pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dotacje dostało osiem organizacji

OPRAC.:
Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Fundacja Klementyna w pomoc uchodźcom angażuje się od pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Fundacja Klementyna w pomoc uchodźcom angażuje się od pierwszych dni wojny w Ukrainie.
Fundacja Klementyna ogłosiła niedawno przyznanie ośmiu grantów grupom zajmującym się pomocą uchodźcom z Ukrainy. Te fundusze mają na celu wspieranie działań, które pomagają ludziom dotkniętym konfliktem w Ukrainie i którzy zmuszeni byli szukać schronienia poza granicami kraju.

Fundacja Klementyna z Białobrzegów podzieliła pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy

Białobrzeska Fundacja Klementyna współpracuje z amerykańskim partnerem GlobalGiving Foundation i dzięki temu mogła zorganizować konkurs i podzielić dotacje na działania wspierające uchodźców wojennych z Ukrainy. Dzięki wsparci od GlobalGiving Foundation uda się objąć pomocą ponad 150 uchodźców.

W ogłoszonym przez Fundację Klementyna konkursie granatowym, organizacje złożyły 13 wniosków, z których 4 nie przeszyły oceny formalnej. W drugim etapie, po dokonaniu oceny merytorycznej, komisja przyznała dofinansowanie ośmiu wnioskom na realizację projektów. Otrzymały je:

  • Fundacja Akademia Kreatywnych Pomysłów z Warszawy na projekt „Mosty Przyjaźni”;
  • Stowarzyszenie na rzecz rozwoju aktywności lokalnej „Animator” z Warki na projekt „W ciasnych domach dzieci się nudzą”
  • Grupa nieformalna „Zakręceni na dobro” z Grójca na projekt „Pełnosprawna integracja bez granic”
  • Grupa nieformalna Razem dla społecznego rozwoju młodzieży z Jasieńca na projekt „Młodzież w drodze do samodzielności społecznej”
  • Grupa nieformalna Piotr Frankowski i przyjaciele z Boskiej Woli na projekt „Integracyjne warsztaty zajęciowe dla grup dzieci i młodzieży wraz z matkami, a także dla szkolnych klas mieszanych”
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Długowoli na projekt „Akcja integracja!”
  • Grupa nieformalna Łączy nas wieś! z Długowoli na projekt „Podróże bez granic”
  • Grupa nieformalna Tłumacze języka migowego ukraińskiego z Warszawy na projekt „Specjalistyczne wsparcie dla głuchych uchodźców z Ukrainy”

Granty przyznane przez Fundację Klementyna zostaną zainwestowane w różnorodne inicjatywy, które mają na celu wsparcie psychologiczne oraz integrację społeczną uchodźców. Wszystkie grupy będą realizować swoje działania na terenie powiatów: grójeckiego, radomskiego, kozienickiego oraz białobrzeskiego.

- Jesteśmy głęboko zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Nasza Fundacja aktywnie wspiera inicjatywy, które mają realny wpływ na poprawę warunków życia tych ludzi - mówi Dawid Jarząbek-Nowak, prezes Fundacji Klementyna.

Inicjatywy Fundacji Klementyna na rzecz uchodźców z Ukrainy są częścią szerszej misji organizacji, która koncentruje się na tworzeniu pozytywnych zmian społecznych i pomocy potrzebującym. Dzięki przyznawanym grantom i zaangażowaniu społeczności, Fundacja Klementyna dąży do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich dotkniętych konfliktem na Ukrainie.

Pragnę nadmienić, że wszystkie grupy będą realizować swoje działania na
terenie powiatu grójeckiego, radomskiego, kozienickiego oraz
białobrzeskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie