Gadajska ze srebrem, Kotwiła i Michniewicz udanie rywalizowali na międzynarodowych arenach. Oto kolejne sukcesy lekkoatletów Optimy Radom

Radosław Olchowski
Martyna Kotwiła z Optimy Radom udanie startowała w Finlandii.
Martyna Kotwiła z Optimy Radom udanie startowała w Finlandii. archiwum PZLA
Wiktoria Gadajska tym razem srebrną medalistką lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 18. Sukcesy odnosili też inni przedstawiciele RLTL Optimy Radom.

Wiktoria Gadajska okazała się prawdziwą gwiazdą mistrzostw Polski do lat 18. W pierwszym swoim występie zdobyła na stadionie Śląskim w Chorzowie złoto w biegu na 400 metrów przez płotki. Z kolei dzień później podopieczna trenera Artura Błasińskiego rywalizowała w finale 100 m. przez płotki. I na krótszym dystansie zawodniczka Optimy skutecznie powalczyła o medal. Tym razem zdobyła srebro, ustępując jedynie Zuzannie Zając z AZS AWF Katowice.

Warto przypomnieć, że radomski klub zdobył łącznie cztery krążki i zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Oprócz dwóch medali Gadajskiej, na podium stawali Jakub Abramczyk (złoty medal w biegu na 3000 metrów oraz Piotr Abramczyk (srebro w wyścigu na 2000 m z przeszkodami).

Tymczasem udanym występem na międzynarodowej arenie może pochwalić się Martyna Kotwiła. Sprinterka Optimy biegała w mityngu, zaliczanym do cyklu World Athletics Continental Tour, który odbył się w Oulu w Finlandii. Radomianka wygrała na tych zawodach bieg na dystansie 200 metrów. Uzyskała 23.18 i na finiszu wyprzedziła reprezentantkę Czech.

Także dobrze zaprezentował się Olgierd Michniewicz, który startował w EAP Malta International Miting. Radomski płotkarz wystartował na 110 metrów p.pł i zajął drugie miejsce.