Wiktoria Gadajska, Jakub Abramczyk i Piotr Abramczyk z Optimy Radom medalistami mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 18

Radosław Olchowski
Jakub Abramczyk z Optimy Radom złotym medalistą MP do lat 18.
Jakub Abramczyk z Optimy Radom złotym medalistą MP do lat 18. Optima Radom
Radomski klub RLTL Optima Radom ma już trzy medale mistrzostw Polski w lekkiej atletyce do lat 18. Zawody odbywają się w Chorzowie.

Po drugim dniu mistrzostw Optima prowadzi w klasyfikacji medalowej. Zawody zakończą się w niedzielę 9 lipca.
Dwa medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyli w Chorzowie Wiktoria Gadajska i Jakub Abramczyk. Gadajska okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 400 metrów przez plotki. Radomianka przebiegła dystans w 59.65 i jako jedyna w stawce finalistek zanotowała czas poniżej jednej minuty. Drugim złotym medalistą z Optimy okazał się Jakub Adamczyk. Lekkoatleta Optimy wygrał bieg na dystansie 3000 metrów. Uzyskał 8:36.95.
Z kolei srebro zdobył Piotr Abramczyk, który rywalizował w biegu na 2000 m przez przeszkody. Podopieczny trenera Artura Błasińskiego ustąpił jedynie Mateuszowi Nijakowskiemu z UKS -u Skoczek Władysławów.

Inni zawodnicy Optimy nie stawali na podium, ale zajmowali miejsca w czołówce. Amelia Karolak była 5 w biegu na dystansie 1500 m. przez przeszkody, Maja Bielecka zajęła 10. miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Ósmy w skoku w dal był Maciej Brednarczyk, a 10. w tej samej konkurencji Jakub Mosionek.

- Co prawda zawody kończą się w niedzielne popołudnie, ale mogę podsumować już nasze występy. Liczyliśmy na trzy medale i są trzy. W ostatnim dniu możemy poprawić swoją kolekcję, bo Wiktoria Gadajska biega płotki. Mnie też zadowalają wyniki naszych zawodników, którzy nie zajmowali medalowych miejsc. W większości przypadków poprawiali rekordy życiowe. Widać, że ich możliwości rosną – skomentował dla Echa Artur Błasiński, trener radomian.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?