Gmina Chlewiska. Ruszyła akcja pomocy dla chorego Mikołaja...

  Gmina Chlewiska. Ruszyła akcja pomocy dla chorego Mikołaja ze Skłobów

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Stańczak

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Mikołaj Indrasik urodził się jako wcześniak, przeszedł trzy wylewy. Dziś ma 9 lat i jest całkowicie zależny od otoczenia. Trwa zbiórka funduszy na jego
  1/5
  przejdź do galerii

  Mikołaj Indrasik urodził się jako wcześniak, przeszedł trzy wylewy. Dziś ma 9 lat i jest całkowicie zależny od otoczenia. Trwa zbiórka funduszy na jego leczenie. ©Archiwum prywatne

  Mikołaj Indrasik ze Skłobów w gminie Chlewiska ma dziewięć lat. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Rodzina organizuje zbiórkę funduszy na rehabilitację dla chorego chłopca.
  - Mam ma imię Mikołaj, urodziłem się jako wcześniak w 27 tygodniu ciąży ważąc zaledwie 820 g. Najgorsze po porodzie były trzy wylewy które uszkodziły układ nerwowy i zaburzyły motorykę. Moja diagnoza na dziś to mózgowe czterokończynowe porażenie dziecięce - czytamy w apelu na stronie internetowej pomagam.pl.

  Chłopiec jest w pełni zależny od otoczenia. Na co dzień opiekuje się nim mama, tata pracuje jako kierowca ciężarówek, często przebywa w trasie.
  Pani Joanna jest rodowitą mieszkanką Skłobów, jej mąż Robert pochodzi z Zagórza w gminie Wieniawa w powiecie przysuskim. Mikołaj mieszka z rodzicami oraz dziadkami. Jest podopiecznym Niepublicznego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego S.A.K Opoka w sąsiednich Borkowicach. Tam przebywa pięć godzin w ciągu dnia. Posiada dwa specjalne wózki - jeden w domu rodzinnym, natomiast drugi we wspomnianej placówce.

  - Synek miał zwichnięte lewe biodro. Konieczna była operacja nóżek. Przeszedł ją niedawno w Kielcach. To był skomplikowany zabieg. Mikołaj miał podcinane nogi, wkładany gips, który ma być zdjęty za około dwa tygodnie. Musiał wziąć silne leki przeciwbólowe. Obecnie jest całkowicie przykuty do łóżka - wspomina pani Joanna.

  Bezcenna każda pomoc


  Aktualnie rodzina zbiera pieniądze na prywatny turnus rehabilitacyjny dla Mikołaja. Będzie on możliwy po zdjęciu gipsów. - Mamy wyznaczony termin turnusu w ośrodku w Czarnieckiej Górze koło Końskich, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale dopiero za rok. Jest potrzeba, aby wyjechać na takie leczenie wcześniej - zaznacza mama chłopca. Rodzina Mikołaja szuka innego miejsca w sąsiednim województwie świętokrzyskim. Rehabilitacja wiąże się jednak z kosztami, których rodzina nie jest w stanie pokryć we własnym zakresie.

  Indrasikowie zebrali około dwóch ton nakrętek od ludzi dobrej woli, dzięki ich sprzedaży mogliby pozyskać pieniądze na rzecz swojego syna. Obecnie czekają na chętne osoby (firmy), które za odpłatnością odbiorą nakrętki. 9-latek posiada profil na Facebooku „Mikołaj Indrasik - kochany ponad wszystko”. Jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

  Więcej o zbiórce funduszy na turnus rehabilitacyjny możecie dowiedzieć się na stronie internetowej Nóżki Mikołaja. Najbliżsi chłopca będą wdzięczni za każdy gest i najdrobniejszą pomoc. Chętni, chcący wesprzeć Mikołaja mogą też kontaktować się z nami za pośrednictwem profilu Echa Dnia Szydłowieckiego na Facebooku.
  Zobacz galerię

  Zobacz także: Caritas Radom-koncert i aukcja dla chorej Zuzi

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Weź udział w Teście Wiedzy o UE i wygraj atrakcyjne nagrody!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>