Nieoczekiwana porażka pierwszoligowych szczypiornistek Pre Zero APR -u Radom. Vitamineo Jelenia Góra lepsze o jednego gola

Radosław Olchowski
Piłkarki ręczne APR Radom przegrały mecz mistrzowski w Jeleniej Górze.
Piłkarki ręczne APR Radom przegrały mecz mistrzowski w Jeleniej Górze. archiwum APR Radom
W kolejnym meczu o pierwszoligowe punkty szczypiornistki Pre Zero APR -u Radom rywalizowały na wyjeździe z Vitemineo Jelenia Góra. Radomianki przegrały to spotkanie różnicą jednego gola.

Porażka pierwszoligowych szczypiornistek Pre Zero APR -u Radom

Vitamineo Jelenia Góra – Pore Zero APR Radom 32:31 (18:16).

APR Radom: Kolasińska – Michalska 9, Mazurkiewicz 7, Machnio 4, Dydek 3, Głuszko 3, Kos 2, Wach 2, Papke 1, Barańska, Nowak, Skorża, Adaczyńska, Gajewska, Narożna.

W pierwszej połowie prym wiodły gospodynie, które zyskały trzybramkową przewagę. Na pięć minut przed przerwą, Vitamineo wygrywało 15:12. Wówczas radomianki przeprowadziły atak pozycyjny, po którym sędziowie podyktowali dla APR -u rzut karny. Z siedmiu metrów nie pomyliła się Maria Mazurkiewicz, która tym samym zmniejszyła starty. Ta sama zawodniczka wykorzystała karnego w ostatniej akcji pierwszej połowy, dlatego radomianki ustępowały o dwie bramki.

Po zmianie stron gospodynie wciąż utrzymywały przewagę. W 41. minucie i trafieniu Marty Mazurkiewicz miejscowe prowadziły 26:19. Radomianki nie dały się stłamsić i po rzucie Michaliny Machnio było po 30. Wydawało się, że podopieczne trenera Adriana Kondraciuka pójdą za ciosem. Niestety, da kolejne trafienia zaliczyły szczypiornistki Vitamineo i to one święciły zwycięstwo w tym spotkaniu. Kluczowe bramki dla miejscowych zdobywały Mazurkiewicz i Nikola Jarosz. Co prawda przyjezdne odpowiedziały trafieniem Natalii Wach, ale na doprowadzenie do remisu zabrakło im czasu.

- Jelenia Góra zaskoczyła nas swoją postawą. Graliśmy nieźle, ale gospodynie jeszcze lepiej. W kluczowych momentach zabrakło nam chłodnej głowy w rozgrywaniu akcji. Jak już wywalczyliśmy piłkę w obronie, to w ataku popełniliśmy błędy. Rywalki to wykorzystały i w końcówce przechyliły szalę na swoją korzyść. Nie załamujemy rąk, tylko pracujemy przed kolejnym spotkaniem. A to już w kolejną sobotę 16 marca z Pogonią w Szczecinie. To będzie nasz kolejny daleki wyjazd. Mam nadzieję, że tym razem zwycięski – skomentował dla Echa Dnia trener Kondraciuk.

W innych meczach: Enea Piłka Ręczna Poznań – Pogoń Szczecin 23:24, Sambor Tczew – Suzuki Koron Handball Kielce 28:32, SPR Arka Gdynia – UKS Dziewiątka Legnica 25:24. Mecze: MTS Żory – AZS AWF Handball Warszawa, Ruch Chorzów – Sośnica Gliwice – zakończyły się po zakończeniu tego wydania Echa Dnia.