Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Skaryszew dostała pieniądze z Unii Europejskiej. Na co je wykorzysta?

Sok
Mirosław Sienkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, chce dzięki projektom integrować mieszkańców.
Mirosław Sienkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, chce dzięki projektom integrować mieszkańców. Archiwum
Dwa wnioski Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury realizowane wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarna w Skaryszewie przeszły pomyślną weryfikację.

Jakiś czas temu, za pośrednictwem Lokalnej Grupy działania Lokalnej Grupy Działania „Wspólny Trakt” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Skaryszew złożyli dwa wnioski na realizację projektów. Jeden z nich, to „Międzypokoleniowa Akademia tańca i wokalu”. Drugie zadanie, to „Skaryszewski bieg konika”.

Pierwszy z projektów zakłada cykl zajęć taneczno-ruchowych dla seniorów zakończonych potańcówką plenerową. Taniec, dla osób starszych jest doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu w miłym towarzystwie, przy dźwiękach dobrze znanych melodii. - Chcemy integrować zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców naszej gminy - mówi Mirosław Sienkiewicz, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.

Druga część projekt u obejmuje warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży wraz z wydaniem płyty z kolędami i pastorałkami. W ramach realizacji zadania zostaną przeprowadzone kompleksowe warsztaty wokalne uczestników, mające na celu zwiększenia umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do nagrania płyty.
Głównym celem drugiego projektu, czyli „I Skaryszewski bieg konika” jest promocją aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców gminy Skaryszew.

Tytułowy konik - wolontariusz-przewodnik oraz symbol Skaryszewa. W projekcie uczestniczyć mogą wszyscy mieszkańcy Gminy Skaryszew - osoby w każdym wieku, o różnej kondycji fizycznej i zdrowotnej. Organizatorzy przewidują przeprowadzenie między innymi biegu głównego na dystansie pięciu kilometrów, specjalnego rodzinnego biegu integracyjnego na jeden kilometr dla osób z niepełnosprawnościami (bieg z partnerem/wolontariuszem - tytułowym „konikiem”), oraz bieg dzieci i młodzieży na kilku dystansach nazywanych zgodnie z końskim nazewnictwem: stęp, kłus, galop, cwał.

Wnioski Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury przeszły pomyślną weryfikację bez żadnych pomyłek merytorycznych i formalnych. Organizatorzy czekają więc na podpisanie umowy. Realizacja wniosków nastąpi od grudnia 2018 do maja 2019 roku. Obydwa wnioski zostałyby dofinansowane po siedem tysięcy złotych każdy.

ZOBACZ TAKŻE: Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński w Radomiu (konferencja prasowa)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie