Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grójec. Dyrekcja spółki PCM odpiera zarzuty. Szpital będzie inwestował i zatrudniał specjalistów

MAG
Członkowie kadry kierowniczej szpitala w Grójcu (od lewej): Paweł Radwański, dyrektor medyczny PCM, Marzena Barwicka, prezes PCM, Agnieszka Pawłowska-Muc, dyrektor ds. pielęgniarstwa i personelu średniego PCM.
Członkowie kadry kierowniczej szpitala w Grójcu (od lewej): Paweł Radwański, dyrektor medyczny PCM, Marzena Barwicka, prezes PCM, Agnieszka Pawłowska-Muc, dyrektor ds. pielęgniarstwa i personelu średniego PCM. jablonka.info
Spółka Powiatowe Centrum Medyczne, która zarządza szpitalem w Grójcu zamierza budować oddział ratunkowy i lądowisko dla śmigłowców.

We wtorek kierownictwo grójeckiego szpitala zorganizowało konferencję prasową, podczas której przedstawiono między innymi sytuację finansową i kadrową lecznicy oraz szczegóły planowanych inwestycji.

Minimalna strata

Z informacji przedstawionych przez Marzenę Barwicką, prezes spółki Powiatowe Centrum Medyczne, zarządzającej grójeckim szpitalem, wynika, że od stycznia do końca lipca bieżącego roku lecznica zanotowała stratę w wysokości 262 tysięcy złotych. Jej zdaniem nie ma jednak powodów do niepokoju, ponieważ w analogicznym okresie 2015 roku bilans był znacznie gorszy. Było wówczas 1,065 miliona złotych na minusie.

- Nie jest to może wynik taki, jakiego wszyscy byśmy oczekiwali, ale udało nam się ustabilizować płynność finansową. Spłacamy swoje zobowiązania na bieżąco - zapewniała prezes.

Nowy oddział i lądowisko

Mimo sporego zadłużenia spółka planuje duże inwestycje. Kierownictwo PCM rozpoczęło już starania w kierunku pozyskania pieniędzy na budowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) wraz z lądowiskiem dla helikopterów ratunkowych. Według wstępnych założeń, obiekt miałby powstać w przestrzeni pomiędzy istniejącym budynkiem Izby Przyjęć a Parkiem Jordanowskim. Miejsce do lądowania śmigłowców ma zostać ulokowane nad oddziałem.

- Dopiero gdy otrzymamy pełną dokumentację inwestycji, będziemy wiedzieli, czy budowa oddziału i lądowiska w proponowanej lokalizacji będzie możliwa - informuje Marzena Barwicka i zaznacza: - Wolelibyśmy budować lądowisko naziemne, a nie wyniesione. Ale eksperci, z którymi rozmawiałam, twierdzą, że na terenie szpitala nie znajdziemy takiego miejsca.

Szacunkowo inwestycja kosztować będzie 9,97 miliona złotych. Szpital liczy jednak na unijne dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości zadania. Wówczas wkład własny spółki wyniesie niecałe dwa miliony złotych.

Specjaliści poszukiwani

Prezes Barwicka odpierała zarzuty, że doprowadziła do rozrostu administracji w spółce kosztem lekarzy i pielęgniarek.

- Rośnie zatrudnienie tak zwanego białego personelu. Do administracji przyjęliśmy 3-4 osoby, ale pracują one w zastępstwie osób przebywających na długotrwałym zwolnieniu - stwierdziła. - Lekarzy i pielęgniarek mamy wystarczająco, by prowadzić działalność, ale specjalistów nadal poszukujemy - dodała prezes Barwicka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie