III liga. Broń Radom zremisowała z Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Piłkarze Broni Radom w Wielki PIątek grała domowe spotkanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Prowadziła 2:0, ale goście odrobili straty.

BROŃ RADOM - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 2:2

Bramki: Buczek 12, Owczarek 17 - K. Szymczak 39, 83 z karnego
Broń: Kosiorek - Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski, Olpiński, Kobiera, Buczek, Owczarek, Kowalski, Timite, Kventsar.
Lechia: Grejber - Skrzyniak, K. Szymczak, Snopczyński, Król, Pieńkowski, Ziarek, Kolasa, Dunajski, Górka, Mikołajczyk.

Sędzia: Daniel Bołoz z Tarnowa.

Broń przed tym spotkaniem zajmowała ósmą lokatę, a Lechia była na miejscu szóstym. Obie ekipy różniło trzy punkty.

W 12 min po dograniu Owczarka, Dorian Buczek zdobył bramkę! Kilka minut później Piotr Owczarek w zamieszaniu uderzył nie do obrony. Ten sam zawodnik w 30 min dostał długą, prostopadłą piłkę, znalazł się w świetnej sytuacji, ale minimalnie chybił, bo powinno być 3:0.
Broń nie ustrzegła się błędów i w 39 minucie po stracie piłki na swojej połowie goście zdobyli kontaktową bramkę.
Druga połowa była nerwowa, ale też emocjonująca i obie drużyny miały swoje sytuacje. Broń powinna podwyższyć rezultat na 3:1, ale w 82 minucie sędzia podyktował rzut karny. Po uderzeniu z rzutu wolnego jeden z obrońców dotknął piłkę ręką. Kamil Szymczak z rzutu karnego dał zespołowi wyrównanie.
Ostatnie minuty to ataki Broni. W 90 minucie świetną okazję miał Sebastian Kobiera, mógł dać prowadzenie, ale ostatecznie skończyło się 2:2.

W innym piątkowym meczu trzeciej ligi: Jagiellonia II Białystok - Unia Skierniewice 2:3.