III liga. Pilica Białobrzegi przegrała w Elblągu z Concordią

Sylwester Szymczak
W meczu dwóch outsiderów ligi, Concordia Elbląg pokonała Pilicę Białobrzegi. Szkoda straconych punktów, bo Pilicy ucieka bezpieczna strefa.

Concordia Elbląg - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
Bramki: Kacper Sionkowski 41 , Bartosz Dankowski 66
Pilica: Ziółko – Michalski (85 Bryszewski), Stawiarz, Kacprzycki (45 Sokół), Cichocki (85 Piasek), Głowacki, Kapela, Chojczak, Walasek, Zawadzki, Dohojda (46 Kazimierczak).

W Concordii przed tym spotkaniem doszło do zmiany trenera. 32-letni Mateusz Sobieraj, dotychczasowy asystent trenera Unii Skierniewice. Sobieraj zastąpił na tym stanowisku Łukasza Nadolnego, który w tym tygodniu zrezygnował z pełnionej funkcji.
Nowa miotła była bodźcem dla gospodarzy, którzy od początku przeważali, ale Pilica nieźle się broniła. Choć trzeba zaznaczyć, że w 2 minucie po strzale Bartosza Zawadzkiego była bliżej objęcia prowadzenia. Dopiero w 41 minucie Kacper Sionkowski dał prowadzenie drużynie.
Duży wpływ na losy meczu miała sytuacja z 59 minuty. Patryk Walasek dostał drugą żółtą kartkę, w efekcie Pilica zmuszona była grać przez pół godziny w osłabieniu. W 66 minucie Bartosz Dankowski po pięknym strzale z rzutu wolnego podwyższył rezultat. Pilica mimo gry w osłabieniu próbowała jeszcze ambitnie atakować.
W innych meczach: Broń Radom - Unia Skierniewice 0:1, Jagiellonia II Białystok - GKS Wikielec 1:2, Legia II Warszawa - ŁKS Łomża 2:1, Legionovia Legionowo - Lechia Tomaszów, 1:2, Olimpia Zambrów - Victoria Sulejówek 3:1, Mławianka Mława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3, Pelikan Łowicz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, GKS Bełchatów - Warta Sieradz.