Interwencje "Echa Dnia". Czy Szpital Powiatowy w Lipsku...

  Interwencje "Echa Dnia". Czy Szpital Powiatowy w Lipsku odesłał pacjentów "bo rentgen się zepsuł"? Dyrekcja placówki stanowczo zaprzecza

  MAG

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Interwencje "Echa Dnia". Czy Szpital Powiatowy w Lipsku odesłał pacjentów "bo rentgen się zepsuł"? Dyrekcja placówki stanowczo zaprzecza

  ©szpitallipsko.pl

  Szpital w Lipsku bierze pieniądze za istnienie, a ludzi którym, trzeba pomoc odsyła z kwitkiem do domu - napisała do nas oburzona kobieta, której brat miał nie zostać przyjęty do lipskiej lecznicy.
  Interwencje "Echa Dnia". Czy Szpital Powiatowy w Lipsku odesłał pacjentów "bo rentgen się zepsuł"? Dyrekcja placówki stanowczo zaprzecza

  ©szpitallipsko.pl

  „Jestem oburzona tym, co tam się wyprawia. Mój brat trafił na izbę przyjęć dwa tygodnie temu wskutek wypadku (maszyna rolnicza rozcięła mu palec u nogi), ale został odesłany do domu, gdyż rentgen nie działał” - pisała do nas kobieta, mieszkająca na co dzień w Kielcach. Było to 15 listopada.

  Odsyłani pacjenci?  Jak opisywała skarżąca, tego dnia miał nie zostać przyjęty również „pacjent z wybiegniętym barkiem (przyniósł jedną rękę w drugiej), też został odesłany, bo rentgen nie działał. Nie dostali nawet recepty na lek przeciwbólowy” - napisała do nas kobieta.
  Według niej, brat miał skierowanie do szpitala, ale i tak nie został przyjęty „z powodu braku miejsc”. Następnego dnia, czyli 16 listopada przyjęto go bez problemu. "Nie zmienia to faktu, że 15 listopada nikt nie udzielił mu pomocy. W takim wypadku powinni odwieźć go karetką do najbliższego normalnie funkcjonującego szpitala" - twierdzi kobieta.

  Dyrekcja: nasz rentgen działa  Nina Siejko, dyrektor naczelna Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lipsku, który prowadzi tamtejszy szpital powiatowy twierdzi, że opisywana sytuacja nie mogła mieć miejsca w jej placówce.

  - Nasz aparat rentgenowski w ostatnich tygodniach działał bez zarzutu. To urządzenie jest w użyciu praktycznie przez całą dobę, a gdyby uległo awarii, musiałabym coś o tym wiedzieć - twierdzi dyrektor Nina Siejko.

  Według niej, brak możliwości wykonania zdjęcia rentgenowskiego nie jest czynnikiem kwalifikującym do przyjęcia lub nieprzyjęcia pacjenta na oddział.

  W szpitalu bez ortopedii  Jak przekonuje Nina Siejko, szpital całodobowo udziela pomocy medycznej, posiada również kontrakty na nocną i świąteczną pomoc lekarską.

  - Nie posiadamy oddziału ortopedii, więc trudno byłoby nam kogokolwiek tam nie przyjmować. W nagłych przypadkach pacjenci są kierowani i przyjmowani w Szpitalnym Oddziale Ratownictwa, gdzie jest im udzielana pomoc. Nie wykonujemy również wysokospecjalistycznych zabiegów, tacy pacjenci są kierowani do innych szpitali - tłumaczy dyrektor lipskiego szpitala. - Myślę, że wiele osób po prostu nie wie jak funkcjonuje system ochrony zdrowia, stąd wynikają tego rodzaju nieporozumienia - dodaje.

  Dyrektor Nina Siejko zachęca pacjentów, którzy poczuli się źle potraktowani do składania skarg. - Jest to dla mnie zawsze bardzo cenna informacją co należy zmienić, usprawnić lub poprawić - mówi dyrektor szpitala w Lipsku.

  "Skargi nie wpływają, gdyż ludzie nie potrafią walczyć o swoje, szczególnie żyjący na wsi wszystkiego się boją" - komentuje zgłaszająca sprawę.  ZOBACZ TEŻ: Nowy starosta lipski o współpracy z gminami powiatu


  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>