Interwencje "Echa Dnia". Czytelniczki skarżą się na to, że...

  Interwencje "Echa Dnia". Czytelniczki skarżą się na to, że MOPS nie wypłaca 500+

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©archiwum

  Zdenerwowane czytelniczki donoszą nam, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu nie dotrzymuje terminów wypłacania świadczeń 500+. Rzecznik instytucji odpowiada, że dzieje się tak, gdy wnioski petentów nie są kompletne.
  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©archiwum

  Z prośbą o interwencję zgłosiły się do nas zdenerwowane czytelniczki oraz mamy pobierające świadczenie 500+. Z tego co mówiły wynikało, że po złożeniu w terminie wniosku o przyznanie pieniędzy, wciąż ich nie otrzymały.

  Są ignorowane?
  - W sierpniu składałam wniosek o przyznanie świadczenia i do tej pory nie ma pieniędzy. Zostałam wezwana do MOPS-u, ponieważ niezbędne były jakieś poprawki. Usłyszałam, żeby pod koniec listopada śledzić swój stan konta, ale nic nie przychodzi. Kiedy idziemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej to pracownicy rozkładają ręce i odsyłają z pokoju do pokoju - mówiła nam jedna z czytelniczek.

  Kolejna interweniująca osoba twierdziła, że petenci, którzy złożyli wnioski we wrześniu czy październiku otrzymali już świadczenia. - Sierpień to jakiś felerny miesiąc. Jest grupa około trzydziestu osób, które wciąż czekają na pieniądze - twierdziła. Zbliżają się święta i trzeba je jakoś przygotować. Te fundusze nie idą na nasze zachcianki, tylko na dzieci - zauważyła kolejna osoba.

  To przez niekompletne wnioski?
  W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  - Osoba, która złożyła wniosek prawidłowo i jest kompletny, czeka na pieniądze dwa miesiące. Jeśli nie jest, to wówczas taka osoba jest wzywana i musi wszystko uzupełnić oraz poprawić. Wtedy również czekamy na pieniądze dwa miesiące, ale od złożenia wniosku, gdy został już poprawiony. Reasumując, jeśli ktoś złożył wniosek pod koniec sierpnia, a został wezwany po kilkunastu dniach, to od tego momentu liczymy czas - mówi Justyna Piątek, rzecznik MOPS-u.

  Jak mówi również rzecznik, każdy wniosek jest przydzielany do danego pracownika. On je przyjmuje i sprawdza pod względem formalnym. - Mogło się zdarzyć tak, że pracownik sprawdzał na bieżąco i kazał od razu poprawiać. Ale zdarzają się przypadki, gdy osoba przyjdzie zostawić i wychodzi na zasadzie „przyniosłem, więc będę miał pieniądze” i nie pilnuje tego, czy wszystko jest dobrze - kontynuuje Piątek. - Wnioski przychodzą też pocztą lub e-mailem. W takich przypadkach również często one nie są poprawnie złożone i trzeba wzywać.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia, że wszystkie świadczenia 500+ będą wypłacone z wyrównaniem i żadna złotówka nie przepadnie. - Jesteśmy zobligowani przepisami prawa. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na to, aby nie dotrzymać jakichś terminów - kończy rzecznik.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!

  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?
  Zobacz, jak igrali ze śmiercią w podradomskim Natolinie. Mężczyzna podniósł szlaban, a samochody przejechały tuż przed pociągiem


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo