Interwencje "Echa Dnia". Czytelniczki skarżą się na to, że...

  Interwencje "Echa Dnia". Czytelniczki skarżą się na to, że MOPS nie wypłaca 500+

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©archiwum

  Zdenerwowane czytelniczki donoszą nam, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu nie dotrzymuje terminów wypłacania świadczeń 500+. Rzecznik instytucji odpowiada, że dzieje się tak, gdy wnioski petentów nie są kompletne.
  Zdjęcie ilustracyjne.

  Zdjęcie ilustracyjne. ©archiwum

  Z prośbą o interwencję zgłosiły się do nas zdenerwowane czytelniczki oraz mamy pobierające świadczenie 500+. Z tego co mówiły wynikało, że po złożeniu w terminie wniosku o przyznanie pieniędzy, wciąż ich nie otrzymały.

  Są ignorowane?
  - W sierpniu składałam wniosek o przyznanie świadczenia i do tej pory nie ma pieniędzy. Zostałam wezwana do MOPS-u, ponieważ niezbędne były jakieś poprawki. Usłyszałam, żeby pod koniec listopada śledzić swój stan konta, ale nic nie przychodzi. Kiedy idziemy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej to pracownicy rozkładają ręce i odsyłają z pokoju do pokoju - mówiła nam jedna z czytelniczek.

  Kolejna interweniująca osoba twierdziła, że petenci, którzy złożyli wnioski we wrześniu czy październiku otrzymali już świadczenia. - Sierpień to jakiś felerny miesiąc. Jest grupa około trzydziestu osób, które wciąż czekają na pieniądze - twierdziła. Zbliżają się święta i trzeba je jakoś przygotować. Te fundusze nie idą na nasze zachcianki, tylko na dzieci - zauważyła kolejna osoba.

  To przez niekompletne wnioski?
  W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  - Osoba, która złożyła wniosek prawidłowo i jest kompletny, czeka na pieniądze dwa miesiące. Jeśli nie jest, to wówczas taka osoba jest wzywana i musi wszystko uzupełnić oraz poprawić. Wtedy również czekamy na pieniądze dwa miesiące, ale od złożenia wniosku, gdy został już poprawiony. Reasumując, jeśli ktoś złożył wniosek pod koniec sierpnia, a został wezwany po kilkunastu dniach, to od tego momentu liczymy czas - mówi Justyna Piątek, rzecznik MOPS-u.

  Jak mówi również rzecznik, każdy wniosek jest przydzielany do danego pracownika. On je przyjmuje i sprawdza pod względem formalnym. - Mogło się zdarzyć tak, że pracownik sprawdzał na bieżąco i kazał od razu poprawiać. Ale zdarzają się przypadki, gdy osoba przyjdzie zostawić i wychodzi na zasadzie „przyniosłem, więc będę miał pieniądze” i nie pilnuje tego, czy wszystko jest dobrze - kontynuuje Piątek. - Wnioski przychodzą też pocztą lub e-mailem. W takich przypadkach również często one nie są poprawnie złożone i trzeba wzywać.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnia, że wszystkie świadczenia 500+ będą wypłacone z wyrównaniem i żadna złotówka nie przepadnie. - Jesteśmy zobligowani przepisami prawa. Nie moglibyśmy sobie pozwolić na to, aby nie dotrzymać jakichś terminów - kończy rzecznik.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!

  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?
  Zobacz, jak igrali ze śmiercią w podradomskim Natolinie. Mężczyzna podniósł szlaban, a samochody przejechały tuż przed pociągiem


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (33)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (33) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo