IV liga. Emocjonujące derby regionu w Kozienicach. Energia wygrała z Pilicą Białobrzegi

SzS
Fragment meczu Energia - Pilica.
Fragment meczu Energia - Pilica. Sylwester Szymczak
W sobotę w meczu czwartej ligi, Energia Kozienice zmierzyła się z Pilicą Białobrzegi. Po kapitalnej drugiej połowie kozieniczanie wygrali zasłużenie ten mecz.

Energia Kozienice - Pilica Białobrzegi 2:0 (0:0)
Bramka: Czerwiński 50, Książek 83
Energia: Baranowski - Janiszewski, Wasilewski, Wójcik, Michalski, Kołodziejczyk (81 Sobolewski), Ciupiński (69 Książek), Lament, Czerwiński (58 Szary), Zawadzki (84 Skowroński), Fusiek.
Pilica: Przyrowski - Kacperkiewicz, Jaworski, Rawski (55 Śliwiński), Strus (69 Sadzik), Chrzanowski, Paterek (46 Bykowski), Stanisławski, Hernik, Karasek, Stróżka, Paterek.

W pierwszej połowie niewiele się działo. Częściej przy piłce byli gracze Pilicy, którzy grali z wiatrem, ale oddali jeden groźny strzał. Z rzutu wolnego z 18 metrów uderzył Marcin Rawski i piłka minimalnie minęła słupek.
W 28 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niewiele brakowało Michałowi Lamentowi, aby sięgnąć piłkę głową.
Najbliżej szczęścia przed przerwą był Bartosz Zawadzki. Zdecydował się na strzał lewą nogą z 20 metrów i piłka minimalnie ominęła spojenie.
Drugą połowę dobrze zaczęli gospodarze. Daniel Ciupiński dostał prostopadłą piłkę, uderzył lewą nogą z trudnej pozycji tuż nad poprzeczką.
W 52 minucie Kamil Hernik strzelał z boku pola karnego z rzutu wolnego, ale też nie trafił.
Chwilę później było już 1:0. Poślizgnął się jeden z obrońców Pilicy, wykorzystał to Piotr Czerwiński i w sytuacji sam na sam nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu.
W 60 minucie mogło być 1:1. Wysokie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, bramkarz Mateusz Baranowski wypuścił piłkę z rąk, ale żaden z graczy Pilicy nie skorzystał z prezentu.
W 70 minucie z kolei dla Energii świetną okazję miał Łukasz Szary, ale trafił w Przyrowskiego W kolejnej akcji po strzale Zawadzkiego, poprzeczka uratowała Pilicę od straty gola.
W 83 minucie po rozegraniu rzutu rożnego, lewą nogą trafił Bartłomiej Książek.