IV liga. Remis Oskara Przysucha i porażka Pilicy Białobrzegi

SzS
Piłkarze Pilicy w sobotę walczyli z Mazurem Karczew
Piłkarze Pilicy w sobotę walczyli z Mazurem Karczew Sylwester Szymczak
W czwartej lidze nie zdobyły kompletu punktów dwie nasze czołowe ekipy. Oskar Przysucha zremisował w Piasecznie, zaś Pilica Białobrzegi po słabej pierwszej połowie, nie odrobiła strat po przerwie i przegrała z Mazurem Karczew.

Pilica Białobrzegi - Mazur Karczew 1:2 (0:2)
Bramki: Chrzanowski 63 - Staluszka 13, Gałązka 17
Pilica: Przyrowski - Stróżka (34 Hernik), Białecki, Janowski, Karasek, Paterek, Bykowski, Rawski, Strus (46 Stanisławski), Skalbania (63 Skałbania), Chrzanowski.

Mazur Karczew wiosną zdobył najwięcej punktów z całej ligi i dość nieoczekiwanie doskoczył do czołówki i nie powiedział ostatniego słowa w kwestii walki o pierwsze miejsce. Do Białobrzegów drużyna przyjechała mocno zmotywowana. Trenerem gości jest Arkadiusz Modrzejewski, były trener Pilicy, a w obronie zagrał Jacek Moryck, który w Białobrzegach spędził kilka lat. Na ławce rezerwowych był Arkadiusz Oziewicz, także były zawodnik Pilicy.
Białobrzeżanie przespali pierwszą połowę. Wyszli na boisko jakby przestraszeni, zestresowani i mnożyły się ich błędy w defensywie. Po dwóch z nich w ciągu zaledwie czterech minut goście wyszli na prowadzenie.
Gospodarze przebudzili się dopiero przed przerwą. Po ładnej akcji w 44 minucie Marcin Rawski trafił w słupek.
Druga połowa była już znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego. Jakub Chrzanowski w 63 minucie zdobył kontaktową bramkę dla Pilicy i od tego momentu gospodarze naciskali jeszcze mocniej. Chwilę później piłka ponownie znalazła się w siatce Mazura, ale sędzia gola nie uznał twierdząc, że napastnik pomógł sobie ręką.

MKS Piaseczno - Oskar Przysucha 2:2 (1:1)
Bramki: Przygoda 25, Krupnik 60 - Czarnota 45, Sapieja 57
Oskar: Wieczorek - Adamczyk, Moskwa, Nkwana (46 Śliwiński, 90 Płuciennik), Osiński - P. Gil, Czarnota, Najdzik, Sapieja, Zagórski - Mnguni (53 Skalski)
Piłkarze z Przysuchy mieli w drugiej połowie kilka świetnych okazji do tego, aby zgarnąć trzy punkty. Ostatecznie zakończyło się remisem.

Mszczonowianka - Drogowiec Jedlińsk 3:3 (1:1)
Bramki: Mortka 20, samobójcza 65, Kucharczyk 85 dla Drogowca.
Drogowiec: Prasek - Rdzanek (89 Pawelec), Mortka, Nowakowski, Dobosz, Koriażnow, Kobylarczyk (65 Michalski), Kubryn (70 Gil), Bojek, Janiszewski (90 Ciupak), Kucharczyk.
- Czujemy niedosyt, bo wychodziliśmy na prowadzenie trzykrotnie i w doliczonym czasie prawie z zerowego kąta uderzył nam zawodnik gospodarzy. Przed meczem remis brałbym w ciemno, ale z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział Paweł Górak, trener Drogowca.
Od 84 minuty ekipa z Jedlińska grała w osłabieniu. Dariusz Mortka zobaczył drugą żółtą kartkę.

Perła Złotokłos - LKS Promna 0:1 (0:1)
Bramka: Kulej 38
W 13 minucie Kamil Trzaska nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił golkiper Perły. Promna wygrała i zdobyła bardzo cenne punkty, bo wygrana przybliża ten zespół do tego, aby zagrać w barażach o utrzymanie.

Energia Kozienice - Broń Radom - mecz odwołany ze względu na burzę i zalane boisko - wkrótce zdjęcia
W innych meczach: Naprzód Skórzec - Sparta Jazgarzew 4:5
Błonianka Błonie - Pogoń Grodzisk 2:2, Znicz II Pruszków - Wilga Garwolin (niedziela).