Jadar Radom zagra o PlusLigę!

/sid/
Siatkarze Jadaru Radom zagrają w finale I ligi i będą walczyć o awans do PlusLigi Sz. Wykrota
Siatkarze Jadaru Radom pokonali 3:1 w trzecim meczu półfinału play off I ligi Ślepsk Suwałki. Tym samym radomianie zagrają w finale, którego stawką będzie awans do PlusLigi.

Ekipa z Suwałki już w Radomiu zasygnalizowała, że potrafi walczyć. We własnej hali, postanowiła od początku dyktować warunki i zaskoczyła bardzo dobrą grą.

Po wyrównanym początku pierwszego seta, przy stanie 5:4 zaczął się popis miejscowych. Atak Łukasza Rudzewicza, akcja zakończona przez Łukasza Jurkojcia, punktowy blok i dwa asy Kamila Skrzypkowskiego pozwoliły suwalskiej drużynie wypracować siedmiopunktową przewagę. Nie pomogła przerwa, o którą poprosił Dominik Kwapisiewicz. Serię gospodarzy przerwał sam Skrzypkowski, zagrywając w siatkę. Radomianom udało się odrobić część strat. Gdy wydawało się, że będą już w stanie doprowadzić do wyrównania, dwa błędy Jadaru i punktowy blok gospodarzy pozwoliły im odbudować przewagę i pewnie wygrać seta.

Druga odsłona była już znacznie lepsza w wykonaniu podopiecznych Kwapisiewicza. W polu zagrywki przypomniał się rywalom Maciej Wołosz. Od tej pory więcej opanowania wykazywali siatkarze Jadaru. Popełniali mniej błędów i byli skuteczniejsi. Po asowej zagrywce Łukasza Kruka goście wyrównali stan meczu.

Początek kolejnej partii to znakomita gra radomian w bloku i sprawiające miejscowym wiele kłopotów zagrywki. Po ataku Pawła Mikołajczaka Jadar prowadził 14:7. Miejscowi przez długi czas nie byli w stanie nawiązać walki, a przewaga radomian urosła do 9 punktów. W końcówce ekipa Ślepska zdołała odrobić część strat, ale nie zdołała odwrócić losów seta.

Czwartą partię ponownie dobrze rozpoczęli gospodarze, szybko obejmując prowadzenie 4:1. Radomianie zdołali jednak wytrzymać próbę nerwów i przez długi czas na boisku trwała niezwykle zacięta walka. W drugiej części seta, po ataku Macieja Kałasza inicjatywę przejęła drużyna z Radomia. Walkę na przewagi zakończył atakiem Mikołajczak, zapewniając radomskiej drużynie zwycięstwo w meczu i awans do finału.

Ślepsk Suwałki - Jadar Radom 1:3 (25:16, 20:25, 19:25, 25:27), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 0:3, awans do finału play off - Jadar.
Jadar: Kruk, Mikołajczak, Wołosz, Radomski, Gaca, Kałasz - Stańczak (libero) oraz Ivarsson, Bucki, Terlecki, Górski, Kryś.

Po meczu powiedział: Dominik Kwapisiewicz, trener Jadaru: - Liczyliśmy się z tym, że rywale postawią na mocna zagrywkę, ale nie spodziewałem się, że aż tak nas zaskoczą w pierwszym secie. Ale to już za nami. Od dziś możemy myśleć o finale, chociaż jeszcze nie wiemy, z kim w nim zagramy