Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1. Siódmy remis zielonych. Gol Karola Angielskiego (ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
Filip Majchrowicz, bramkarz Radomiaka.
W meczu jedenastej kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Radomiakiem Radom. Gola dla zielonych strzelił Karol Angielski z rzutu karnego.

Zapis relacji na żywo meczu 11 kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Fedor Cernych 25, 1:1 Karol Angielski 34 z karnego,
Jagiellonia: Dziekoński - Tiru, Puerto, Pazdan - Prikryl, Pospisil (90 Kwiecień), Romanczuk, Struski (46 Nalepa), Nastić (29 Wdowik) - Imaz, Cernych (73 Żyro).
Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Leandro (89 Matos), Kaput, Nascimento, Machado (73 Rhuan) - Angielski (76 Rondon), Maurides (89 Sokół).
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Na mecz do Białegostoku wybrali się kibice Radomiaka. Nie zostali jednak wpuszczeni na stadion. Przez cały mecz dopingowali piłkarzy za stadionu.

- Trochę zmieniamy ustawienie na mecz z Jagiellonią. Szukamy optymalnego rozwiązania co do naszej gry, bo nie ze wszystkiego jesteśmy zadowoleni, a przede wszystkim jeżeli chodzi o skuteczność - tak mówił przed starciem z zespołem z Białegostoku, Dariusz Banasik, trener Radomiaka.
Tak, też się stało, radomski szkoleniowiec ustawił swój zespół bardzo ofensywnie z dwoma napastnikami, Karolem Angielskim i Brazylijczykiem Mauridesem Juniorem.
Bardzo bogata jest lista piłkarzy, którzy nie pojechali na ten mecz, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Artur Bogusz, Goncalo Silva, Meik Karwot, Jakub Nowakowski, Mateusz Grudziński. Radomiak nie zebrał na ten mecz nawet dziewięciu rezerwowych do zapełnienia protokołu sędziowskiego.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem remisowym i to był wynik zasłużony.
W 4 minucie bardzo dobrą interwencją po strzale Fedora Cernycha popisał się Filp Majchrowicz. W odpowiedzi bramkarz gospodarzy popisał się bardzo dobrą interwencją po strzale Leandro Rossi.
W 25 minucie nasi dwaj środkowi obrońcy nie popisali się i Fedor Cernych pokonał z kilku metrów naszego bramkarza.
W 32 minucie Leandro Rossi posłał piłkę w pole karne, gdzie trafiła ona w rękę gracza Jagi. Po weryfikacji VAR, sędzia przyznał rzut karny Radomiakowi. Jedenastkę na gola zamienił Karol Angielski.

Druga połowa dla gospodarzy, ale Jagę zatrzymał nasz bramkarz Filip Majchrowicz, broniąc kilka groźnych strzałów graczy z Białegostoku.

Kolejny mecz Radomiak w ramach dwunastej kolejki PKO Ekstraklasy rozegra już w najbliższy piątek, 22 października na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu. Rywalem zielonych będzie ostatni w tabeli Górnik Łęczna. Początek tego meczu o godzinie 18.