Jastrzębski Węgiel - Cerrad Czarni Radom 3:0.

Jakub Ziobrowski w meczu z Jastrzębskim Węglem zdobył 17 punktów.
Jakub Ziobrowski w meczu z Jastrzębskim Węglem zdobył 17 punktów. Tadeusz Klocek
Jastrzębski Węgiel w meczu 27 kolejki PlusLigi pokonał 3:0 Cerrad Czarnych Radom. Po tej wygranej jastrzębianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Radomianie nadal są na ósmej pozycji.

Jastrzębski Węgiel3
Cerrad Czarni Radom0
(25:23, 25:20, 25:18 )

Jastrzębski Węgiel: Kampa 2, Muzaj 15, Oliva 15, Derocco 10, Kosok 2, Boruch 7, Popiwczak libero, oraz Bachmaniuk 0, Strzeżek 0, Schwarz 0, Ernastowicz 0.

Cerrad Czarni: Kędzierski 2, Ziobrowski 17, Żaliński 7, Fornal 3, Kohut 9, Smith 2, Watten libero, oraz Bołądź 1, Gonciarz 2, Urbanowicz 1, Ostrowski 2.

MVP meczu: Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel).
Sędziowali: Maciej Kolendowski, Mariusz Gadzina.

W pierwszym secie do stanu po 11 trwała walka punkt za punkt. Później gospodarze uciekli z wynikiem na 15:11. Radomianie odrabiali mozolnie punkt za punkt i doprowadzili do remisu po 18. W tym fragmencie seta bardzo dobrze w ataku grał nasz atakujący Jakub Ziobrowski. Końcówka seta należała do gospodarzy. 25 punkt zdobył Maciej Muzaj.

Drugi set to także dobra gra radomian do stanu 12:11. Później szybko jastrzębianie odskoczyli na 17:12. Trener naszego zespołu, Robert Prygiel dokonał trzech zmian. Na parkiecie pojawili się, Kacper Gonciarz, Bartłomiej Bołądź i Jakub Urbanowicz. Jastrzębski Węgiel tego seta zakończył dwoma asami Maciej Muzaj.

Trzeci set, jak się okazało był już ostatnim w tym meczu. Ta partia była też najsłabsza w wykonaniu Cerrad Czarnych. Gospodarze odskoczyli na 9:4, później było już 16:10. Radomski szkoleniowiec ponownie dokonywał zmian, ale one nie zmieniły obrazu gry, a szczególnie wyniku. Trzeciego seta, jak i również cały mecz zakończył skutecznym atakiem Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostały do rozegrania jeszcze trzy kolejki.
Wszystkie swoje mecze Cerrad Czarni rozegrają w Radomiu. Najbliższy z GKS Katowice, w piątek 17 marca o godzinie 18. Później w sobotę 25 marca z Łuczniczką Bydgoszcz i w sobotę 1 kwietnia z AZS Olsztyn.

W czwartek „Echo Czarnych”
Kolejny mecz siatkarze Cerradu Czarnych Radom rozegrają w piątek o godzinie 18 w Radomiu z GKS Katowice. W czwartek wraz z „Echem Dnia” będzie można otrzymać bezpłatny dodatek „Echo Czarnych”, poświęcony temu meczowi.