Joanna Gorczyca wygrywa w Memoriale Michała Sawickiego w Radomiu (zdjęcia)

/sid/
Paweł Pietraszewski z Sokoła Radom nie zdołał awansować do najlepszej "ósemki" juniorów młodszych Memoriału Michała Sawickiego. Sz. Wykrota
Joanna Gorczyca z Łuczniczego Klubu Sportowego Radom zwyciężyła wśród juniorek młodszych w XIX Memoriale Michała Sawickiego. Wśród juniorów drugie miejsce zajął jej klubowy kolega, Bartłomiej Buczma.

Wyniki

Wyniki

Juniorki młodsze: 1. Joanna Gorczyca (ŁKS Radom), 2. Julia Stachurska, 3. Dominika Pyzulska (obie Stella Kielce), 8. Małgorzata Pietrzyk (Sokół Radom); juniorki: 1. Paulina Tyszko (Marymont Warszawa), 2. Justyna Rosa (Mazowsze Teresin), 3. Kinga Mróz (Stella), seniorki: 1. Maja Rejmer (Marymont), 2. Justyna Kobak, 3. Katarzyna Kobak (obie ROKiS Radzymin), 7. Agata Piróg (ŁKS); juniorzy młodsi: 1. Kacper Sierakowski (Marymont), 2. Mateusz Bucki, 3. Hubert Soboń (obaj Stella); juniorzy: 1. Adam Woźnicki (Radzymin), 2. Bartłomiej Buczma (ŁKS), 3. Michał Gawiński (Teresin); seniorzy: 1. Bartosz Mikos (Ożarowianka Ożarów), 2. Przemysław Sułek (Sokół), 3. Robert Marcinkiewicz (Radzymin), 7. Jacek Kwaczyński (Sokół).

Znakomicie w rywalizacji seniorów spisał się przedstawiciel gospodarzy, Sokoła Radom. Przemysław Sułek zajął drugie miejsce, pokonując w półfinale niezwykle utytułowanego Roberta Marcinkiewicza z ROKiS Radzymin.

W inaugurujących sezon na odkrytych torach zawodach w Radomiu wystartowało 108 uczestników. Chociaż w stawce zabrakło kadrowiczów, uczestniczących w zawodach Pucharu Świata, dopisali utytułowani i doświadczeni zawodnicy. Sułek, w drodze do finału pokonał Sławomira Matłoszka z Marymontu Warszawa i Marcinkiewicza. Radomianin przegrywał w półfinale ze znacznie bardziej utytułowanym rywalem 0:4, aby ostatecznie wygrać 6:4.

W finałowym pojedynku Sułek uległ Bartoszowi Mikosowi, olimpijczykowi z Sydney, byłemu zawodnikowi Stelli Kielce, reprezentującemu obecnie Ożarowiankę Ożarów. Miejsce w czołowej "ósemce" wywalczył także drugi z zawodników Sokoła, Jacek Kwaczyński. Dwaj pozostali, Michał Kornafel i Łukasz Nowakowski nie awansowali do pierwszej "ósemki". Jedyna radomianka startująca wśród seniorek, Agata Piróg z ŁKS zajęła 7. miejsce.

Znakomicie zaprezentowała się reprezentantka Polski, Gorczyca. Podopieczna Iwony Trześniewskiej pewnie wygrała rywalizację wśród juniorek młodszych, pokonując w finale Julię Stachurską ze Stelli Kielce. Małgorzata Pietrzyk z Sokoła, po dobrym występie zajęła 8. miejsce. Gospodarze w rywalizacji juniorów młodszych nie włączyli się do walki o zwycięstwo. Cała czwórka, Paweł Pietraszewski, Krzysztof Rdzanek, Robert Kornafel i Daniel Walaszek zajęła miejsca 9-16. Wygrał rekordzista Polski w tej kategorii wiekowej, Kacper Sierakowski z Marymontu. Wśród juniorów jedynym radomianinem w stawce był Bartłomiej Buczma z ŁKS, który musiał uznać wyższość jedynie Adama Woźnickiego z ROKiS Radzymin. Ostatecznie zajął drugie miejsce.

- Z trójki zawodników dwoje wywalczyło miejsca na podium, trudno o lepsze otwarcie sezonu - cieszyła się po zawodach Trześniewska.