Justyna Kozdryk zdobyła złoty medal mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Nowak
Justyna Kozdryk zdobyła kolejny złoty medal mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów. Miał Dyjuk / Polska Press
Justyna Kozdryk, zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom i Kraski Jasieniec, zdobyła złoty medal mistrzostw świata w wyciskaniu sztangi leżąc!

Impreza odbyła się w Stanach Zjednoczonych, w Killeen w Stanie Teksas.

Zawodniczka z Jasieńca startowała w kategorii wagowej do 47 kilogramów i zajęła pierwszą lokatę z wynikiem 92,5 kilograma pokonując Badam Altansuvd z Mongolii, która zakończyła zmagania z wynikiem 90 kilogramów.

Dla Justyny Kozdryk jest to już kolejny medal na światowym czempionacie, co pokazuje, że wciąż należy do czołówki najlepszych zawodniczek naszego globu.

Reprezentanci Polski wywalczyli na tych zawodach jeszcze cztery medale. Wśród pań druga w kategorii wagowej do 72 kilogramów była Agnieszka Tuczykont, a w kategorii do 57 Monika Sroczyk. W rywalizacji panów najlepszy w kategorii do 83 kilogramów był Grzegorz Jazowiecki, a wśród rywalizujących w kategorii do 120 kilogramów trzeci był Stanisław Gąsienica-Makowski.