MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kampania "Ciśnienie na życie" w Radomiu: przebadało się 638 osób!

/wit/
Najchętniej do mobilnej przychodni, która przez dwa dni parkowała w Radomiu zaglądały panie.
Najchętniej do mobilnej przychodni, która przez dwa dni parkowała w Radomiu zaglądały panie. archiwum kampanii
9 i 10 września mieszkańcy Radomia mieli okazję sprawdzić, czy problem nadciśnienia dotyczy także ich. W busie kampanii "Ciśnienie na życie" czekała na nich ekipa pielęgniarek. Po badaniu siostry interpretowały wynik i udzielały porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wynik pomiaru, który przewyższa normę, może być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu zdrowia i wymaga konsultacji lekarskiej.

Dzięki profilaktycznej akcji "Ciśnienie na życie" udało się ustalić czy mieszkańcy naszego miasta powinni zatroszczyć się o swoje zdrowie. W ciągu dwóch dni przebadano 638 osób. Okazało się, że nadciśnienie ma 25 procent.

Najchętniej do mobilnej przychodni zaglądały kobiety.

- 70 procent wszystkich, którzy włączyli się do naszej akcji, to panie - mówi Joanna Sobieska z biura prasowego kampanii "Ciśnienie na życie".

Ciekawostką okazała się możliwość sprawdzenia wieku serca. Wszystko za pomocą specjalnej aplikacji. Okazało się, że wiek serca co piątego mieszkańca Radomia przekracza wiek metrykalny o 6 lat.

Aplikacja "Wiek serca" pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu.

Kampania "Ciśnienie na życie" ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Jak pokazało badanie NATPOL 2011, aż co trzeci dorosły rodak ma nadciśnienie tętnicze krwi. Brak profilaktyki sprawia, że jesteśmy diagnozowani zbyt późno i często leczenie rozpoczynamy dopiero po zawale czy udarze niedokrwiennym mózgu.

- Kontrolując regularnie ciśnienie tętnicze krwi, możemy wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego na etapie, kiedy objawy choroby są jeszcze niewielkie i mogą być skutecznie opanowane - mówi Joanna Sobieska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie