Karol Grabda z Mirowa wicemistrzem Biegu po Zdrowie w Przysusze

Piotr Stańczak
Karol Grabda (w środku) uplasował się na drugiej pozycji w Przysusze. Z prawej Piotr Wijata, zaś z lewej Mirosław Połeć. Archiwum prywatne
Karol Grabda z Mirowa, startujący na co dzień w barwach Stowarzyszenia Biegiem Radom, rywalizował w trzecim Biegu po Zdrowie, który odbył się w Przysusze.

Impreza miała miejsce w minioną niedzielę, 15 października. Nasz zawodnik ścigał się na dystansie ośmiu kilometrów. Na pokonanie trasy potrzebował 27 minut i 39 sekund. Dało mu to ostatecznie drugie miejsce w kategorii open. Mirowianin musiał uznać jedynie wyższość reprezentanta Przysuchy Piotra Wijaty, który na metę zameldował się jako pierwszym z rezultatem 25.41.

Na trzeciej pozycji uplasował się inny biegacz z Przysuchy, często ścigający się w naszym regionie Mirosław Połeć. On z kolei pokonał ośmiokilometrowy dystans w czasie 28.04. Imprezie towarzyszyło hasło „Wspieramy chorych na stwardnienie rozsiane”. Start i meta znajdowały się obok Urzędu Miejskiego. W ostatni weekend października Grabda wybiera się na Maraton Toruński.