Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Karty na zakupy dla 300 uchodźców z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego. Fundacja Koalicja dla Młodych rozpoczyna nabór

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Wolontariusze Fundacji koalicja dla Młodych w Białobrzegach już od lutego pomaga uchodźcom i walczącej Ukrainie i wciąż szuka nowych sposobów, aby to wsparcie było jak najlepsze.
Wolontariusze Fundacji koalicja dla Młodych w Białobrzegach już od lutego pomaga uchodźcom i walczącej Ukrainie i wciąż szuka nowych sposobów, aby to wsparcie było jak najlepsze. Izabela Kozakiewicz
Fundacja Koalicja dla Młodych z Białobrzegów po raz kolejny została partnerem Fundacji Biedronki, tym razem w programie "Witamy i pomagamy – zakupy" dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dlatego ma 300 kart na zakupy, które otrzymają uchodźcy mieszkający w powiecie białobrzeskim, ale także grójeckim, kozienickim i radomskim. Program potrwa trzy miesiące, co miesiąc do wydania będzie po 300 złotych. Fundacja dostała też jednorazowe kody zakupowe, każdy o wartości 50 złotych.

Fundacja Koalicja dla Młodych ma karty zakupowe dla 300 uchodźców z powiatów białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego i radomskiego

Fundacja Biedronki ufundowała ponad 10 tysięcy specjalnych kart w ramach akcji "Witamy i pomagamy - zakupy". Fundacja Koalicja Dla Młodych z Białobrzegów została partnerem programu. Dzięki temu ma dla uchodźców 300 kart, którymi można zapłacić za zakupy w sklepie Biedronka. Karty są zasilane kwotą 300 złotych przez kolejne trzy miesiące. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do programu będą miały więc w sumie 900 złotych do wydania na zakupy artykułów spożywczych, chemii gospodarczej, czy kosmetyków w sklepach Biedronka. Pieniądze nie zużytkowane w jednym miesiącu nie przepadają, można je wydać w kolejnym. Karta pozostanie aktywna aż do końca 2023 roku.

Fundacja Koalicja dla Młodych, jako partner programu będzie odpowiadała za wybór osób, które dostaną karty. Chętni uchodźcy powinni zadzwonić pod numery telefonów 507 705 152 lub 48 613 20 96, zgłoszenia będą przyjmowane codziennie od godziny 8 do 16. Można wysłać zgłoszenie także na adres poczty elektronicznej [email protected].

W zgłoszeniu trzeba podać podstawowe dane, oczywiście imię i nazwisko, numer telefonu, aktualne miejsce zamieszkania. Wszystko zweryfikują wolontariusze Fundacji. Sprawdzą oczywiście między innymi status uchodźcy, czy dana osoba zamieszkała w Polsce po 24 lutego tego roku. Poznają sytuację życiową uchodźców.

- W ciągu kilu dni od zgłoszenia nasi wolontariusze będą kontaktowali się z uchodźcami. Chcemy poznać sytuację tych osób, ich rzeczywiste potrzeby. Będziemy zwracali uwagę na to, jak radzą sobie w Polsce - wyjaśnia Dawid Jrząbek - Nowak, prezes Fundacji Koalicja dla Młodych.

Pierwszeństwo będą miały matki z dziećmi przebywające w Polsce samotnie, rodziny wielodzietne, seniorzy i osoby z niepełnosprawnością. Gotowy jest oczywiście regulamin programu, można się z nim zapoznać na stronie internetowej Fundacji Koalicja dla Młodych.

- Wiemy, że nie łatwo będzie wybrać osoby, które dostaną karty. Kiedy tylko Fundacja Biedronki ogłosiła, ze rusza z programem i jesteśmy jego partnerem u nas rozdzwoniły się telefony, dzwoniły osoby właściwie z całej Polski. Przy rekrutacji będziemy wykorzystywali swoje dotychczasowe doświadczenia. Pomagamy od lat, jesteśmy też partnerem innego programu Fundacji Biedronki - Karta Dobra dla seniorów

- mówi Dawid Jarząbek Nowak.

Pomoc dla uchodźców "Witamy i pomagamy - zakupy" - kody zakupowe

Drugim elementem programu "Witamy i pomagamy - zakupy" są e-Kody zakupowe. Fundacja Koalicja dla Młodych ma do rozdysponowania pomiędzy uchodźców 150 takich kodów. Każdy z nich jest wart 50 złotych i można go wykorzystać na jednorazowe zakupy w Biedronce.

- e-Kody to będzie doraźna pomoc dla uchodźców w trudnej sytuacji, to też wsparcie udzielone przez Fundację Biedronki - mówi Dawid Nowak.

e-Kody Koalicja dla Młodych będzie dystrybuowała także wśród uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy mieszkają teraz w powiatach białobrzeskim, grójeckim, kozienickim i radomskim.

Przypomnijmy, Koalicja dla Młodych pomaga uchodźcom i Ukrainie od pierwszych dni wojny. W tej chwili ma pod opieką około 1,5 tysiąca Ukraińców, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w powiecie białobrzeskim i regionie radomskim. Prowadzi magazyn darów, ale też organizuje lekcję języka polskiego dla dorosłych i dzieci. Zapewnia też pomoc psychologiczną dla uchodźców, kupuje wyprawki szkolne, opłaca obiady dla uczniów. Wysyła też transporty darów do Ukrainy, wysyła je dla żołnierzy na froncie, mieszkańców ogarniętych wojną miast czy szpitali. Aby zdobyć pieniądze na działania prowadzi zbiórki pieniędzy, organizowała imprezę charytatywną, licytacje, ale też nawiązuje współpracę z międzynarodowymi organizacjami. Jak pisaliśmy pieniądze na wsparcie uchodźców pozyskała już Stanów Zjednoczonych dzieki Americares, Niemiec, a ostatni z Japonii dzięki współpracy z organizacją Tokyo Play.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie