Kierowcy nie zaparkują już na placu Jagiellońskim. Zakład...

  Kierowcy nie zaparkują już na placu Jagiellońskim. Zakład Usług Komunalnych ustawił na wjeździe gazony

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Gazony kwiatowe stanęły na placu Jagiellońskim.
  1/5
  przejdź do galerii

  Gazony kwiatowe stanęły na placu Jagiellońskim. ©Joanna Gołąbek

  Nowa nawierzchnia na Placu Jagiellońskim ma służyć mieszkańcom, nie samochodom, dlatego kierowcy już na nim nie zaparkują. W ubiegłym tygodniu postawiono gazony kwiatowe.
  Plac Jagielloński to jedno z większych i najbardziej atrakcyjnych miejsc w Radomiu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Teatr Powszechny oraz Galeria Słoneczna.

  Odnowione miejsce


  Przez wiele lat straszył jednak swoim wyglądem przez połamane płyty i liczne nierówności. Pod koniec ubiegłego roku miasto jednak dokonało gruntowej przebudowy tego miejsca. Pojawiła się tam między innymi równa nawierzchnia, fontanna, ławki i inne elementy małej architektury.
  Można skorzystać z wi-fi, czy gniazda ładowania smartfona. W ramach remontu zostało też zamontowane nowe oświetlenie, zagospodarowano zieleń, wybudowany został drugi przystanek autobusowy, a na plac od strony ulicy Struga prowadzą efektownie podświetlone schody.

  Parkowali na placu


  Wraz z zakończeniem przebudowy kierowcy wrócili do starych nawyków, czyli parkowania na płytach placu. Doszło również do sytuacji, w której Straż Miejska wystawiała mandaty kierowcom, gdy ci byli na spektaklu w pobliskim teatrze. Wówczas szybko zareagował wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. Zapewnił, że z tego reprezentatywnego miejsce wszyscy muszą być dumni. Wykonawca zamontował słupki ograniczające wjazd. Jak się okazało... było ich za mało, ponieważ samochody dalej mogły parkować na placu. Nie przestraszył ich nawet zakaz wjazdu.

  Postawili gazony


  Dlatego w ubiegłym tygodniu Zakład Usług Komunalnych postawił gazony kwiatowe. Stoją wzdłuż placu od strony ulicy Kelles - Krauza. - Kierowcy łamią prawo bo jest tam zakaz wjazdu, a i tak wjeżdżają. Gazony nie dość, że będą ograniczać wjazd, to jeszcze pojawią się w nich niebawem kwiaty - mówił nam Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

  Remont placu kosztował nieco ponad sześć milionów złotych. Roboty wykonywała firma Rosa-Bud, która zakończyła zadanie dwa miesiące po terminie. Koncepcja zmiany placu Jagiellońskiego przewidywała również zmiany w układzie komunikacyjnym wokół niego. Miało zostać przywrócone brakujące przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Struga, Chrobrego i Pileckiego i przejazd rowerowy. Rosie - Bud tego jednak nie udało się zrealizować.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Maxel w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobacz też: Ścięcie Śmierci w Jedlińsku

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo