Klęska Wulkana Zakrzew w Jazgarzewie. Porażka aż 1:6.

/W.Ł./
Jarosław Kościołek, napastnik Wulkana Zakrzew
Jarosław Kościołek, napastnik Wulkana Zakrzew S.Szymczak
W meczu 15 kolejki czwartej ligi, Sparta Jazgarzew rozgromiła 6:1 Wulkana Dróg Zakrzew.

Wulkan Dróg po golu w 7 minucie Andrzeja Sieradzkiego wygrywał 1:0, ale zszedł z boiska pokonany aż 6:1.
Najlepszy strzelec zakrzewskiego zespołu wyszedł sam na sam z bramkarzem Sparty i pokonał go. To były mile złego początki Wulkana Dróg w Jagarzewie. Później na boisku dominowali już tylko gospodarze, a katem naszej drużyny okazał się były zawodnik Mazowsza Grójec, Dariusz Cackowski, który aż cztery razy pokonał Tomasza Borkowskiego.

Zdaniem trenera Jarosława Czupryna decydujący moment meczu miał miejsce w ostatniej minucie pierwszej połowy, kiedy jego drużyna dostała gola dla szatni. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego, Łukasz Kania wpakował ją do siatki, a sędzia w tym momencie zakończył pierwsze 45 minut spotkania. W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko jazgarzewianie, w sumie cztery. Zakrzewski szkoleniowiec zaczął dokonywać zmian. Na boisku pojawiali się jednak młodzi futboliści, którzy nie potrafili odmienić losów pojedynku. Cezary Kubryn, Konrad Słomka, Tomasz Gozdek to zawodnicy, który za rok lub dwa mogą być dopiero podstawowymi piłkarzami, pod warunkiem, że będą dostawać więcej szans grania w czwartej lidze.
Załamana drużyna gości oddała całkowicie inicjatywę gospodarzom. Bramek mogło paść znacznie więcej, ale dobrze bronił Tomasz Borkowski, bądź Sparta pudłowała w bardzo dogodnych sytuacjach.
Wulkan Dróg zakończył rundę jesienną wysoką przegraną i podobnie jak w ubiegłym sezonie zakrzewian czeka trudna zima. Zakrzewski szkoleniowiec liczy, że trzon zespołu zostanie, może uda się uzupełnić skład kilkoma zawodnikami i przede wszystkim drużyna dobrze przepracuje okres zimowy i wiosną przyszłego roku obroni czwartą ligę dla Zakrzewa.

MÓWI TRENER
Jarosław Czupryn: - Graliśmy naprawdę nieźle, ale przydarzył się nam prosty błąd, po którym straciliśmy bramkę. Kolejnego gola straciliśmy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy i od tego momentu wszystko się rozkleiło. Rywal był jednak zdecydowanie dojrzalszym zespołem.

SKŁADY
Sparta Jazgarzew - Wulkan Dróg Zakrzew 6:1 (2:1).
Bramki: 0:1 Sieradzki 7, 1:1 Cackowski 27, 2:1 Kania 45, 3:1 Cackowski 57, 4:1 Kłosiewicz 68, 5:1 Cackowski 81, 6:1 Cackowski 87.