Kolejne medale dla lekkoatletów Optimy Radom. Adam Bajorski i Wiktor Janduła stawali na podium mistrzostw Polski do lat 20

Radosław Olchowski
Wiktor Janduła (pierwszy z lewej) oraz Adam Bajorski medalistami MP do lat 18. Na zdjęciu ze swoim trenerem Arturem Błasińskim. Optima Radom
Po kolejnym dniu trwających w Lublinie mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce, RLTL Optima Radom ma już trzy medale. W sesji wieczornej na podium za bieg na 2000 metrów z przeszkodami stawali Adam Bajorski (złoto) i Wiktor Janduła (srebro).

Kolejne medale zawodników RLTL Optima Radom

Medalowe żniwo dla radomian otworzyła na stadionie w Lublinie Julia Adamczyk, o złocie której w skoku w dal już informowaliśmy.

Tymczasem okazuje się, że Optima ma wybitnych młodzieżowców w biegach przez przeszkody. W finale tej konkurencji wygrał Adam Bajorski, a drugi był Wiktor Janduła

- Duet zawodników z Radomia – Adam Bajorski i Wiktor Janduła – długo biegł na czele stawki. Później od klubowego kolegi odskoczył Bajorski i to on wygrał z czasem 5:48.93. Drugi na mecie Janduła osiągnął wynik 5:51.21. Brązowy medal zdobył Krzysztof Zieliński – 5:54.15 – relacjonowała witryna Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Warto dodać, że awans do finału trójskoku osiągnął Kacper Jedynak. Skoczek Optimy w swojej grupie eliminacyjnej zajął drugie miejsce. Próbą na odległość 13,78 metra zapewnił sobie awans do finału konkursu, który odbędzie się w czwartek 20 lipca w godzinach popołudniowych.

Pozostali zawodnicy radomskiego klubu spisali się na miarę możliwości. Nikola Brożyna była 15 w sprincie na 100 m (12,42), a Bartosz Majewski 12 w rzucie oszczepem (49,60 m). O pechu może mówić Tomasz Gizicki. Radomianin wystartował w ścisłym finale biegu na 100 metrów, ale został zdyskwalifikowany. Ostatecznie sklasyfikowano biegacza Optimy na 8. miejscu.
Warto dodać, że RLTL Optima po dwóch dniach zawodów zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, oraz piąte w klasyfikacji punktowej mistrzostw.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?