Koniec marzeń o play offach! Siatkarki Jadaru przegrały z Silesią Volley Mysłowice

/sid/
Siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom (w bloku Karolina Michalska z lewej i Sandra Cabańska obok) nie zdołały powstrzymać Silesii Volley. Przegrały 0:3 i straciły szanse na miejsce play off Ł. Wójcik
Marzenia o awansie do najlepszej czwórki pierwszej ligi siatkarek prysły jak mydlana bańka. W meczu inaugurującym przedostatnią kolejkę spotkań Jadar AZS Politechnika Radom przegrał 0:3 z Silesią Volley Mysłowice / Chorzów.

Teraz podopieczne Jacka Skroka będą musiały skupić się na utrzymaniu piątego miejsca w tabeli, bowiem przewaga radomianek nad Silesią stopniała do dwóch punktów.

Dla obu drużyn wynik meczu miał duże znaczenie. Silesia, po nienajlepszym początku sezonu, systematycznie pnie się w ligowej tabeli. Ekipa ze Śląska, w przypadku zwycięstwa zachowałaby szanse na wyprzedzenie radomianek w ligowej tabeli. Zwycięstwo akademiczek przedłużało szanse na zajęcie 4. miejsca, gwarantującego grę w play off. Warunkiem było jednak zwycięstwo 3:0 lub 3:1.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki, która zakończyła się przy stanie po 7. Ślązaczki zdobyły trzy punkty z rzędu i był to początek klęski akademiczek. Przewaga miejscowych zaczęła szybko rosnąć. Po dwóch atakach Aleksandry Theis radomiankom udało się odrobić część strat, ale to było wszystko, na co pozwoliły rywalki. Nie pomagały przerwy, o które prosił trener Skrok, ani zmiany przeprowadzane w radomskim zespole. Radomianki przegrały seta do 18.

Drużyna Silesii, podbudowana zwycięstwem w pierwszej partii, bardzo dobrze rozpoczęła drugą odsłonę. Po zepsutej przez Martę Natanek zagrywce miejscowe prowadziły 11:4. Dzięki ambitnej postawie między innymi Sandry Cabańskiej radomianki zdołały zmniejszyć stratę do 2 punktów (17:15), ale nie odwróciły losów seta. Przegrany drugi set pozbawił radomianki, niezależnie od końcowego wyniku meczu z Silesią i wyników pozostałych spotkań, szans na miejsce w czołowej czwórce. Przełożyło się to na postawę radomianek w trzeciej partii. Wyrównaną grę toczyły jedynie do stanu po 7. Autowa zagrywka Cabańskiej zakończyła seta, mecz i marzenia radomianek od miejscu w play off.

Silesia Volley Mysłowice / Chorzów - Jadar AZS Politechnika Radom 3:0 (25:18, 25:21, 25:20).

Jadar AZS: Karbowska, Theis, Kijakova, Cabańska, Hawryła, Michalska - Jagodzińska (libero) oraz Natanek, Lachowska, Ciesielska.