MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konwencja wyborcza Agaty Pater. Kandydatka na prezydenta Radomia przedstawiła program i kandydatów na radnych miejskich Widzialnego Radomia

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
W czwartek 4 kwietnia odbyła się konwencja wyborcza Agaty Pater, kandydatki na prezydenta Radomia i komitetu Widzialny Radom. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W czwartek 4 kwietnia odbyła się konwencja wyborcza Agaty Pater, kandydatki na prezydenta Radomia i komitetu Widzialny Radom. Więcej na kolejnych zdjęciach. Izabela Kozakiewicz
W czwartek 4 kwietnia odbyła się konwencja wyborcza Agaty Pater, kandydatki na prezydenta Radomia oraz komitetu wyborczego Widzialny Radom. - Chcę, żeby Radom rozwijał się zgodnie z potrzebami mieszkańców i będę realizowała te potrzeby. Będę budowała silną społeczność lokalną - zapowiadała Agata Pater. Program prezentowali też kandydacie na radnych miejskich z Widzialnego Radomia.

Konwencja wyborcza Agaty Pater i Widzialnego Radomia na finiszu kampanii

Konwencja wyborcza Agaty Pater i komitetu Widzialny Radom odbyła się w restauracji Kuchnia i Wino w czwartek 4 kwietnia. Uczestniczyli w niej kandydaci w niedzielnym głosowaniu do radomskiej rady miejskiej i członkowie oraz sympatycy społeczności Widzialna Ręka, z której wywodzą się kandydaci w wyborach. Uczestnicy konwencji podkreślali, że nie nalezą do żadnej partii a łączy ich wspólne działanie.

Agata Pater przedstawiła swój program wyborczy. Mówiła między innymi o potrzebie budowy i rozbudowy infrastruktury miejskiej, w tym tej służącej rekreacji i wypoczynkowi. Zapowiadała stworzenie leśnego parku. Chciałaby też w Radomiu budować ogrody deszczowe, które rozwiązałyby problem zalewania ulic po ulewach. Ale w jej programie jest też tworzenie punktów diagnostycznych i wspieranie ośrodków zdrowia, co miałoby odciążyć szpitale.

Zobacz galerię zdjęć z konwencji Widzialnego Radomia

- Będę realizowała cele, które są zawarte w naszej strategii rozwoju Radomia - mówiła Agata Pater.

Widzialny radom zapowiada między innymi działania na rzecz młodych przedsiębiorców, powołanie rzecznika praw mieszkańca, utworzenie "Karty Radomianina" z licznymi profitami od lokalnych przedsiębiorców. Wśród obietnic jest też wymiana polityków na fachowców w miejskich spółkach.

- Będę otwarta na konstruktywne rozmowy. Chcę, żeby Radom rozwijał się zgodnie z potrzebami mieszkańców i będę realizowała te potrzeby. Będę budowała silną społeczność lokalną w celu wzmocnienia tożsamości. Zostanie utworzone centrum usług społecznych będzie to jednostka organizacyjna gminy. Centrum będzie oferowało usługi szyte na miarę potrzeb mieszkańców - obiecywała Agata Pater.

O programie mówili też kandydaci na radnych miejskich. Wśród ich postulatów są między innymi budowa parkingów, bezpiecznych przejść dla pieszych, rewitalizacja terenów zielonych, przebudowa amfiteatru, ale też radomskiego Rynku.

Jak mówili ich atutem jest to, że już sprawdzili się w działaniu i sprawnym organizowaniu akcji pomocy. Potrafią także działać na rzecz miasta i mieszkańców.

Zobacz galerię zdjęć z konwencji Widzialnego Radomia

Prezentacja wszystkich kandydatów na prezydenta Radomia w wyborach 2024

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie