Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Uczniowie nie chodzą do szkół, ale rozwiązują zadania w sieci i odsyłają je nauczycielom

sok
- Nauczyciele prowadzą zdalnie lekcje - mówi Agnieszka Ścieglińska, dyrektorka I LO imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu.
- Nauczyciele prowadzą zdalnie lekcje - mówi Agnieszka Ścieglińska, dyrektorka I LO imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu. Joanna Gołąbek
Epidemia koronawirusa nie zwalnia z nauki. Nie tylko radomscy uczniowie, którzy przymusowo siedzą teraz w domach, mają zdalnie zlecane zadania domowe, rozwiązują je i odsyłają prace nauczycielom.

Ponad dwa tygodnie będzie trwała przerwa w nauce z powodu zagrożenia epidemią. Nauczyciele, dyrektorzy szkół, Ministerstwo Edukacji ale też i rodzice uczniów zalecają, by dzieci nie marnowały czasu.

Nawet WF przez Internet

- Ogłaszając przerwę w chodzeniu do szkoły zleciliśmy jednocześnie uczniom, by nadal uczyli się w domu. Z kolei nauczyciele wysyłają im zadania, a uczniowie rozwiązują je. W ten sposób mobilizujemy wszystkich do nauki. Każdy z nauczycieli przedstawi potem raporty z wykonanych zadań - mówi Romuald Lis, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

CZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus w Radomiu. Jest pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania u pacjenta oddziału zakaźnego radomskiego szpitala NOWE FAKTY

Podobnie przebiegają zajęcia wśród licealistów z I LO imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu. - Od dawna rozwijaliśmy w naszej szkole system kształcenia z wykorzystaniem najnowszych technologii i teraz to się przydaje - mówi dyrektorka placówki Agnieszka Ścieglińska.

Jak dodaje, zadana zlecane są uczniom ze wszystkich przedmiotów, nawet z wychowania fizycznego. - Dziś to nie tylko ćwiczenia na sali sportowej, ale także zdrowy styl życia, zachowanie higieny, zdrowe odżywianie. Można więc przygotowywać uczniom zdalnie i takie zadania - dodaje dyrektor.

Są gotowe zajęcia

Wcześniej Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl,S oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje są tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Materiały są zgodne z aktualną podstawą programową.

Czas zawieszenia zajęć w szkołach, to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie dotyczy to uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który jest publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie