Koronawirus w regionie radomskim. Już 38 potwierdzonych przypadków, jedna osoba nie żyje! (RAPORT)

MK, PST

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
W Polsce od piątkowego (20 marca) wieczoru obowiązuje stan epidemii. W regionie radomskim rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Zachorowania odnotowano już w pięciu naszych powiatach. W całym regionie potwierdzonych przypadków zachorowań było 38.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w niedzielę 22 marca o godzinie 23.20 w Polsce było potwierdzonych 634 zachorowań. Jak dotąd z powodu koronawirusa zmarło w kraju siedem osób, w tym 43-letni mieszkaniec Radzanowa w powiecie białobrzeskim, który przebywał w Radomskim Szpitalu Specjalistyczne. Szkoły będą zamknięte do Wielkanocy, kara za złamanie kwarantanny wynosi już 30 tysięcy złotych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - środa 18 marca 2020

Także w środę koronawirusa stwierdzono u pracownika Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie. "To pracownik naszej placówki. O swoim złym samopoczuciu poinformował Zarząd telefonicznie. Przebywa w szpitalu w Warszawie. Nie miał kontaktu z naszymi pacjentami. Szpital wszczął już procedury sanitarno - epidemiologiczne" - czytamy w oświadczeniu, które w środę przesłała lecznica z Radomia.

Środa przyniosła dramatyczne wieści z powiatu grójeckiego. Ekstremalnie trudna sytuacja w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Kolejne, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Kolejne próbki do badań są pobierane od personelu i pacjentów lecznicy. Na wyniki badań czeka też szpital w Grójcu. W sumie na tym terenie obecność koronawirusa potwierdzono u ośmiu osób.

Koronawirus w regionie radomskim. Jest już 7 potwierdzonych przypadków zakażenia w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą

Jak w obecnej sytuacji radzą sobie przedsiębiorcy z regionu radomskiego? Koronawirus już dotknął wiele branż.

Koronawirus w regionie radomskim. Wiele firm ponosi straty, ale niektóre z branż mają się całkiem nieźle

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - wtorek 17 marca 2020

Kwarantanną jest już objęty personel ośrodka zdrowia w Radzanowie w powiecie białobrzeskim. Chory 43-latek był tam w ostatni piątek. Pracownicy sanepidu ustalają nadal z kim kontaktował się pacjent, u którego zdiagnozowano koronwirusa.

Koronawirus w Radomiu. Zarażony koronawirusem był też w ośrodku zdrowia w Radzanowie. Personel medyczny na kwarantannie

Uwaga! Zarażony pacjent jest kierowcą PKS w Grójcu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna szuka osób, które jechały z nim w autobusie. Opublikowała w tej sprawie specjalny komunikat. Szczegóły poniżej.

Koronawirus w Radomiu. Zarażony pacjent z gminy Radzanów jest kierowcą grójeckiego PKS. Białobrzeski Sanepid szuka pasażerów jego kursów

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - poniedziałek 16 marca 2020

Co z pacjentami, którzy długo czekali na planowane zabiegi oraz operacje? Czy zagrożenie koronawirusem spowoduje, że znów będą musieli czekać na nowe terminy?

Koronawirus. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na Józefowie wstrzymuje planowe przyjęcia, nie będzie rehabilitacji i badań w pracowniach

Przekazujemy najnowsze dane z powiatowych sanepidów:

14.10 - Urząd Gminy zamknięty!

Jak przekazał podczas konferencji prasowej Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, 43-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu białobrzeskiego zgłosił się do oddziału zakaźnego z typowymi objawami, jakie wywołuje koronawirus. Miał temperaturę, duszności i kaszel. Jest w dobrym stanie. Na co dzień pracuje jako kierowca. Urząd Gminy w Radzanowie (z tamtego terenu pochodzi pacjent) został zamknięty dla interesantów!

Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy tej lecznicy podczas poniedziałkowej konferencji
Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Elżbieta Cieślak, rzecznik prasowy tej lecznicy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Joanna Gołąbek

12.50 - Ustalenia sanepidu w Białobrzegach

Zgodnie z procedurami pracownicy Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Białobrzegach docierają do osób, które miały kontakt z 43-latkiem z gminy Radzanów zarażonym koronawirusem. Dotyczy to osób z jego rodziny, ale też kontaktów zawodowych. W miarę potrzeb będą wydawane decyzje o objęciu kwarantanna lub nadzorem epidemiologicznym osób, z którymi miał kontakt mężczyzna.

11.50 - Pozytywny wynik u 43-latka!

- Z informacji, które otrzymałem z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wynika, że pacjent z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa to mężczyzna w wieku 43 lat, mieszkaniec powiatu białobrzeskiego - poinformował na Facebooku prezydent Radosław Witkowski.

Jest pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronowirusem w Radomiu! Pacjent przebywa na oddziale zakaźnym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. W poniedziałek 16 marca tuż po godzinie ósmej rano wiadomość taką podał na swoim profilu na Facebooku prezydent miasta Radosław Witkowski, potwierdziła ją Elżbieta Cieślak, rzecznik wspomnianego szpitala.

Kościoły w regionie uruchamiają transmisje niedzielnych mszy w internecie. Księża przypominają o dyspensie i zachęcają do oglądania nabożeństw z domu. - Niech do kościoła przyjdą ci, którzy mają zamówione intencje - proszą duszpasterze. Przyznają, że nie będą w stanie zapewnić, żeby w kościele było do 50 osób, jak nakazują specjalne zarządzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

CZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus w Radomiu? Księża radomskiej katedry apelują: zostańcie w domach. Podobne prośby płyną też z innych parafii w Radomiu i regionie

Z informacji tych Sanepidów, które w sobotę po południu zamieściły informacje wynika, że osób pod nadzorem epidemiologicznym przybywa. W regionie radomskim, bez Radomia, powiatu radomskiego i zwoleńskiego, osób pod nadzorem jest 281. Nie było informacji o potwierdzonych przypadkach zakażenia.

Koronawirus. Przybywa osób pod nadzorem w regionie radomskim

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - piątek i sobota 13-14 marca 2020

W sobotę rano do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego dotarły badania kolejnej grupy pacjentów. Nie są chorzy na koronawirusa. Na oddział zakaźny zostali też przyjęci kolejni pacjenci.

Koronawirus. Radomski Szpital Specjalistyczny dostał wyniki badań kolejnych pacjentów. Do oddziału zakaźnego przyjęto kolejne osoby

W piątek 13 marca rozmawialiśmy z panem Markiem z gminy Pionki. We wtorek źle się poczuł i został zabrany do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Był podejrzewany o zarażenie się koronawirusem. Pacjent żalił się na warunki, w jakich przyszło mu przebywać przez kolejne cztery dni.

Koronawirus w powiecie radomskim? Pacjent spod Pionek przez cztery dni czekał na wynik badania

Około godziny 19 otrzymaliśmy informację od rzecznika Radomskiego Szpitala, iż pacjent z poniedziałku oraz sześć osób, które pojawiły się na oddziale zakaźnym w środę, mają wyniki negatywne.

Otrzymaliśmy nieoficjalną informację o tym, że na terenie Enei Wytwarzanie w Świerżach Górnych u jednego z pracowników podejrzewano zakażenie koronawirusem. Firma podjęła działania prewencyjne.

Koronawirus. Zakaz wjazdu pojazdów i pomiar temperatury przed wejściem do budynku. Enea Wytwarzanie podjęła działania prewencyjne

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu informuje, że w związku z zawieszeniem nauki w szkołach, od poniedziałku 16 marca do odwołania będzie zawieszone kursowanie linii 20, jeżdżącej tylko w dni nauki szkolnej pomiędzy pętlami Malczew i Ustronie / Radomskiego.

SZCZEGÓŁY: Koronawirus. Komunikat MZDiK w Radomiu- zawieszenie kursowania linii 20

Od dziesięciu dni w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Radomiu są dezynfekowane autobusy. Jak mówi Krzysztof Kowal, dyrektor do spraw technicznych, czyszczone są poręcze, kasowniki, siedzenia oraz wszystkie inne rzeczy, z którymi mają kontakt pasażerowie.

CZYTAJ: Koronawirus w Radomiu? Autobusy miejskie są na bieżąco dokładnie sprzątane i dezynfekowane

Mieszkańcy Radomia i regionu hurtowo robią zakupy i przygotowują się na pojawienie się koronawirusa. Czegoś takiego w handlu jeszcze nie było!

Koronawirus w Radomiu? Sklepy oblężone! Mieszkańcy hurtowo r...

Urząd Miejski w Radomiu wprowadza nowe procedury związane z obsługą mieszkańców. Celem jest ograniczenie do minimum konieczności poruszania się interesantów po budynku urzędu. Przypomnijmy, już w środę prezydent miasta Radosław Witkowski zaapelował do mieszkańców o to, aby w miarę możliwość załatwiali sprawy urzędowe drogą elektroniczną.

ZOBACZ: Koronawirus w Radomiu? Zmiana pracy w Urzędzie Miejskim. Są nowe procedury

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - czwartek 12 marca 2020

Na oddziale zakaźnym w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pojawiło się sześcioro nowych pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Placówka wciąż czeka na wyniki pacjenta, który na oddział zakaźny trafił w poniedziałek.

WIĘCEJ: https://echodnia.eu/radomskie/koronawirus-w-radomiu-na-oddzial-zakazny-trafilo-szescioro-pacjentow-szpital-wyslal-probki-do-badan/ar/c14-14852409

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2 sztab kryzysowy z udziałem ministra kultury i dziedzictwa narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów i kin. Odwołano praktycznie wszystkie najbliższe imprezy.

WIĘCEJ: Koronawirus w Radomiu i powiecie? Placówki kultury odwołują wszystkie zaplanowane imprezy

Podobnie wygląda sytuacja z imprezami w pozostałych powiatach regionu radomskiego.

Niestety, w związku z koronawirusem uaktywnili się także oszuści, którzy do sprzedaży oferują do sprzedaży środki o rzekomo cudownych właściwościach, pomagające w leczeniu tej choroby. Stróże prawa przestrzegają przed takimi osobami bądź podszywającymi się pod różne instytucje.

Kluby sportowe w związku z zagrożeniem koronawirusem odwołują zajęcia i treningi, nie odbędą się kolejne zapowiadane imprezy sportowe, między innymi finał Halowej Ligi Dziecięcej Windoor Cup dla rocznika 2010 w Białobrzegach. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z epidemią koronawirusa z dniem dzisiejszym zawiesza rozpoczęcie rundy wiosennej sezonu 2019/2020 oraz konsultacje szkoleniowe do 30 marca.

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - środa 11 marca 2020

W środę 11 marca do ośrodka zdrowia w Orońsku zgłosił się mężczyzna, mieszkaniec tamtejszej gminy, z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna od kilku dni źle się czuł... Przebywa na oddziale zakaźnym w Radomiu.

Do ośrodka zdrowia w Chlewiskach we wtorek zgłosił się mężczyzna, który stwierdził, że może być zakażony koronawirusem. Jak informuje Waldemar Sowiński, wójt gminy, ta osoba ma przejść kwarantannę. Według niego ośrodek został zamknięty i zdezynfekowany, ale już działa.

CZYTAJ: Koronawirus w gminie Chlewiska? Do ośrodka zdrowia zgłosił się mężczyzna z objawami. Trafił na oddział zakaźny

Zagrożenie koronawirusem paraliżuje także imprezy oraz rozgrywki sportowe. W czwartek 12 marca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Po posiedzeniu Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podejmie decyzje, czy ruszy piłkarska wiosna na Mazowszu, w tym także w radomskim okręgu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koronawirus w regionie radomskim. W czwartek decyzja w sprawie startu rundy wiosennej w czwartej lidze, klasie okręgowej, klasach A i B.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaapelował w środę do mieszkańców miasta o to, aby stosowali się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz w miarę możliwości ograniczali wizyty w urzędzie i załatwiali sprawy drogą elektroniczną.

ZOBACZ: Koronawirus w Radomiu? Prezydent Radosław Witkowski apeluje do mieszkańców miasta

W środę 11 marca Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach zdecydowało się zawiesić zajęcia w szkole. Placówka otrzymała informację z miejskiego sztabu kryzysowego o tym, że ojciec jednego z uczniów trafił do radomskiego szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Uczeń oraz jego mama zostali poddani kwarantannie domowej.

W środę o godzinie 10 otrzymaliśmy informację od Elżbiety Cieślak, rzecznika prasowego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego o wynikach badań dwóch osób, które w poniedziałek 9 marca trafiły na oddział zakaźny z podejrzeniem zarażenia koronowirusem. Są one ujemne. - Nadal czekamy na wynik trzeciego pacjenta, który trafił do nas w tym samym czasie - dodaje Cieślak.

Godzina 22
Urząd Miasta Pionki wydał oficjalny komunikat w sprawie mężczyzny, który trafił do szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Burmistrz Robert Kowalczyk podjął decyzję o zamknięciu od 11 marca do 15 marca bieżącego roku: Publicznego Przedszkola nr 1 ul. Żeromskiego 1, Żłobka Miejskiego Wesoły Pajacyk ul. Jordanowska 1, Basenu Miejskiego „Delfin”.

Godzina 21
Mieszkaniec Pionek z podejrzeniem koronawirusa trafił do radomskiego szpitala. Jego żona i dziecko przebywają na kwarantannie. Władze miasta podjęły już decyzję o zamknięciu przedszkola i żłobka, w którym pracowała kobieta.

CZYTAJ KONIECZNIE: Koronawirus w Pionkach? Mężczyzna z podejrzeniem zarażenia trafił do szpitala. Jego żona i dziecko na kwarantannie. Zamkną przedszkole!

W poniedziałek do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego trafiły trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Placówka wciąż czeka na wyniki badań.

W regionie radomskim aż 363 osoby objęto nadzorem służb sanitarnych (stan na wtorek na godzinę 16). Najwięcej, bo aż 239 w powiecie przysuskim. Jak udało nam się dowiedzieć, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego w Lipinach w gminie Odrzywół, w czasie ferii zimowych byli prywatnie we Włoszech i Szwajcarii. Jedna z uczennic zachorowała po powrocie do szkoły, dlatego służby sanitarne zdecydowały się objąć całą szkołę oraz internat nadzorem, który kończy się dzisiaj. Do wczoraj wszyscy byli zdrowi.

Sprawdźcie, jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach:

Warto nadmienić, że nikt w regionie radomskim nie został poddany kwarantannie. Obowiązują jednak zaostrzone procedury. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny przed kilkoma dniami podjął decyzję o ograniczeniu odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych do odwołania. Ponadto we wtorek personel lecznicy przy głównych drzwiach wejściowych mierzy temperaturę wszystkim wchodzącym osobom. Jednocześnie o godzinie 14 władze szpitala zorganizowały konferencję, podczas której mówiły o brakach w sprzęcie jednorazowego użytku, czyli na przykład maseczek ochronnych, czy fartuchów dla personelu.

CZYTAJ KONIECZNIE: W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu brakuje zapasów środków ochronnych. Czy będą odwołane zabiegi?

Najnowsze dane o epidemii koronowirusa w regionie radomskim - wtorek 10 marca 2020

We wtorek premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje, że wszystkie imprezy masowe będą odwołane. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał komunikat, w którym czytamy: "Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy".

CZYTAJ: Aktualizacja! Co z meczami w Radomiu, siatkarzy, koszykarzy i piłkarzy?

Mazowiecki Urząd Wojewódzki podaje też informację z Ministerstwa Zdrowia o kontrolach sanitarnych na granicach. W związku z decyzją o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa, poniżej zamieszczamy wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich wyżej wymienionym wirusem.

ZOBACZ KONIECZNIE: Epidemia koronawirusa – raport minuta po minucie o najnowszych informacjach dotyczących wirusa w Polsce i na świecie

W pierwszej kolejności, kontrole zostały uruchomione na zachodniej granicy kraju w odniesieniu do zbiorowego transportu drogowego. Następnie, zakres kontroli będzie rozszerzany na pozostałe przejścia graniczne oraz inne rodzaje transportu.

Prosimy wszystkich pasażerów, w trosce o ich zdrowie, o rzetelne wypełnianie formularzy, a przewoźników i operatorów o w miarę możliwości wcześniejsze udostępnienie pasażerom formularzy do wypełnienia, tak by kontrola na granicy mogła przebiec szybko i sprawie.

Jeśli masz pytania dotyczące koronawirusa zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 190 590 lub wejdź na stronę www.gov.pl/koronawirus.

Jak należy zapobiegać zakażeniu? Często myj ręce, używając mydła i wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Jeśli masz pytania dotyczące koronawirusa zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 190 590 lub wejdź na stronę www.gov.pl/koronawirus.

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Echa Dnia i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Co to za jasełka?! Miało być na bieżąco a ostatni wpis z 20 go [email protected] Halo! Dzisiaj 27.03.2020

A
Abc

Mamy 2 osobę w Radomiu z korono...

W
Wilgoć jest? Ruro.
10 marca, 18:43, Prezes tysiąclecia:

Radom to nawet wirusy omijają. Nie mają tu szans gdyż to jest matecznik wręcz wylęgarnia par,chów PiSlamskich .

11 marca, 11:49, Gość:

ALEŚ DURNA/Y

A ty jesteś śmierdząca stara brocha z PO zwana tęczowa .iPOsława.Do tego nie z Radomia,różowa bardacho.Jesteś robactwem tego kraju.

H
HIT 2020

https://m.youtube.com/watch?v=SGD9PJO8c60

G
Gość
11 marca, 17:50, Radomianka:

Ludzie w Radomiu na kwarantanne chodzą do marketów i mają gdzieś że mogą zarażać .Powinni takich karać mandatami takich ..........

Sami się prosicie o epidemię,chodząc tam gdzie najwięcej ludzi,czyli do marketów,szkoły pozamykane,koncerty odwołane,a w marketach setki ludzi,jeden kichnie ,drugi kaszlnie,to się tylko odsuwają na chwilę,sami się prosicie o kłopoty,ale co tam lepiej umrzeć z pełnym brzuchem,w marketach puste półki,a w małych sklepikach po staremu ,czyli wszystko jest i bez kolejek.Na koniec to wam zaśpiewam Anielski orszak .

O
O

Wczoraj bylam w aptece na Michalowie i kobieta mówiła że ma grypę i kupiła termometr i jakieś leki bez recepty przeciwgoraczkowe tłumaczyła się że musi wziąść bo do szpitala do pracy ja nie wpuszcza i że jest to głupota bo ona ma tylko gorączkę. Zastanawiam się czy ta Pani jest normalna chodzi do pracy do szpitala i zaraza dodam że nie miała maseczki i to już nie chodzi o to czy ma koronawirusa czy nie ale nie liczy się z tym że jest chora i zaraza innych .

R
Radomianka

Ludzie w Radomiu na kwarantanne chodzą do marketów i mają gdzieś że mogą zarażać .Powinni takich karać mandatami takich ..........

G
Gość
10 marca, 18:43, Prezes tysiąclecia:

Radom to nawet wirusy omijają. Nie mają tu szans gdyż to jest matecznik wręcz wylęgarnia par,chów PiSlamskich .

ALEŚ DURNA/Y

P
Prezes tysiąclecia

Radom to nawet wirusy omijają. Nie mają tu szans gdyż to jest matecznik wręcz wylęgarnia par,chów PiSlamskich .

e
echo wirusa

Mówiły w telewizorze że w Szczecinie w szpitalu mają już takie cudo co w cztery godziny bada próbkę na wirusa.Jednorazowo można załadować dwadzieścia próbek.Nie wiecie czy w radomskich szpitalach jest takie cóś ?

j
jh,i

Proponuję się zainteresować akademikiem wcześniak w Radomiu. Tam ludzie dychają że strach. Niektórzy biorą antybiotyki i im nie przechodzi i dychają na innych w akademiku. To co oni mają? Wykładowcy nie widzą co się dzieje?

z
ziomek

Galeria zd .1 ten w tle to szef ochrony Rysiek. Jest MOC.

Dodaj ogłoszenie