Filip Bares
Filip Bares
SEBASTIEN BOZON/AFP/East News
Gol Cristiano Ronaldo poszedł w zapomnienie, gdy Jesse Lingard wypuścił rywala sam na sam ze swoim bramkarzem. W Sewilli sędzia aż cztery razy podyktował rzut karny w pierwszej połowie. W Lidze Mistrzów zadebiutował Kamil Piątkowski.

Po 12-letniej przerwie Cristiano Ronaldo wystąpił w koszulce Manchesteru United w Lidze Mistrzów i potrzebował tylko 13. minut by wpisać się na listę strzelców. Portugalczyk wykorzystał fantastyczne podanie od Bruno Fernandesa (a la Ricardo Quaresma) i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Wydawało się, że Czerwone Diabły będą kontrolowały przebieg spotkania, gdy z pozoru niewinnej sytuacji, wyleciał z boiska Aaron Wan Bissaka. Prawy obrońca United za daleko wypuścił sobie piłkę i próbując ją odzyskać, stanął spóźniony korkami na kostce rywala.

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej połowie. Young Boys przejęli kontrolę nad meczem, a ich posiadanie piłki wzrosło z 41 proc. w pierwszej odsłonie na aż 66 proc. w drugiej. Zespół Ole Gunnara Solskjeara nie był w stanie wypracować sobie nawet pół okazji strzeleckiej. W 66. minucie gospodarze wyrównali, po strzale Nicolasa Moumi Ngalmaleu, a Norweg chwilę później ściągnął z boiska Ronaldo. Czy z Portugalczykiem czy bez, Czerwone Diabły dalej wyglądały niekompetentnie. W 95. minucie, gdy wydawało się, że remis jest przesądzony, Jesse Lingard wypuścił napastnika gospodarzy Jordana Siebatcheu sam na sam z Davidem De Geą, a ten umieścił piłkę w siatce. Young Boys oddali łącznie 20 strzałów, z czego tylko pięć celnych. United wypadło jeszcze gorzej, oddając tylko dwa strzały w pierwszej połowie i zero w drugiej. Przed meczem kurs na gospodarzy u bukmachera wynosił 7,7

W Sewilli kibiców czekał prawdziwy festiwal rzutów karnych. W pierwszych 45 minutach białoruski sędzia Aleksiej Kulbakov wskazał na wapno aż czterokrotnie, z czego pierwsze trzy z korzyścią dla Salzburga. Niestety goście najwidoczniej muszą poćwiczyć jeszcze z 11 metrów - najpierw pomylił się Karim Adeyemi, a jego kolega Luka Sucic trafił tylko jednego, myląc się przy kolejnym. Po serii jedenastek dla Salzburga Kulbakov dał szansę gospodarzom, a Ivan Rakitić się nie pomylił.

W drugiej połowie Sevilla nie była w stanie za bardzo atakować po tym jak z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Youssef En Nesyri. Chwilę później na boisku pojawił się Kamil Piątkowski. Były stoper Rakowa Częstochowa tym samym zadebiutował w Lidze Mistrzów. Polak pomógł Salzburgowi zagrać na "0 z tyłu" po swoim wejściu i ostatecznie więcej goli nie padło w Sewilli.

Young Boys - Manchester United 1:1 (Moumi Ngamaleu 66, Siebatcheu 90+5 - Ronaldo 13)

Sevilla - Salzburg 1:1 (Rakitić 42 k. - Sucić 21 k.)