Koszykarze Piotrówki Radom pokonali Trefla Sopot i zagrają o medale mistrzostw Polski

/SzS/
Koszykarze Piotrówki
Koszykarze Piotrówki archiwum klubu
Bardzo dobrze spisują się koszykarze Piotrówki Radom podczas mistrzostw Polski do lat 14. Nie załamali się porażką ze Śląskiem Wrocław i wczoraj rozgromili Trefl Sopot.

Śląsk Wrocław - Piotrówka Radom 78:71 (27:16, 11:22, 15:15, 25:18).

Piotrówka: Ziółko 20, Płatos 15, Lis 13, Golus 10, Żuk 3, Wolszczak 0, Wierzgała 1, Woźniak 0, Kotowski 0, Adamczyk 0, Nowak 4, Krakowiak 5,.

Piotrówka Radom - Trefl Sopot 89:69 (15:20, 29:20, 25:9, 20:20).

Piotrówka: Płatos 22, Golus 21, Lis 16, Wolszczak 10, Ziółko 5, Żuk 4, Krakowiak 3, Wierzgała 2, Woźniak 2, Nowak 1, Czapla 0.

Finały mistrzostw Polski młodzików do lat 14 rozgrywane są w Żarach. Wśród ośmiu najlepszych zespołów jest drużyna Piotrówki Radom. Podopieczni trenera Dawida Mazura wygrali w środę z Novum Bydgoszcz 76:74, zaś w czwartek nie sprostali głównemu faworytowi, Śląskowi Wrocław. Po wyrównanych trzech kwartach, radomianie dopiero w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.
Mimo porażki ze Ślaskiem, radomianie w decydującym, grupowym spotkaniu zagrali rewelacyjnie przeciwko Treflowi Sopot. Słabo weszli w ten mecz, ale od drugiej kwarty praktycznie gromili rywala.
Piotrówka awansowała z drugiego miejsca do półfinałów. W sobotę zagra z zespołem gospodarzy, Chromikiem Żary. To będzie ciężki pojedynek, bo gospodarze wygrali dotąd wszystkie spotkania.