Radomiak Radom po pierwszym sparingu. Gospodarze nie dali szans Koronie Kielce. Zobacz kulisy meczu w tropikalnych warunkach

Maciej Kwiatkowski
Maciej Kikolski, nowy bramkarz Radomiaka Radom, już rozdaje pierwsze autografy. Na kolejnych slajdach sparing z Koroną>>>Maciej Kwiatkowski
Radomiak Radom, po widowiskowym meczu towarzyskim pokonał Koronę Kielce 3:0. W drużynie Zielonych zadebiutował Maciej Kikolski i popisał się kilkoma efektownymi paradami, nie dopuszczając rywali do zdobycia gola.

Radomiak Radom - Korona Kielce 3:0 (2:0)

Bramki: Rafał Wolski 19, Jan Grzesik 28, Dominik Sokół 69
Radomiak Radom: Koptas - Grzesik, Jakubik, Cichocki, testowany - Luizao, Ouattara, Wolski, Peglow, Jordao - Leandro oraz Kikolski, testowany, Pik, Okoniewski, Sokół, Zimovski.
Korona Kielce: (I połowa) 55. Xavier Dziekoński - 94. Hubert Zwoźny, 90. Igor Kośmicki (27 Jakub Kowalski), 66. Miłosz Trojak, 31. Konrad Matuszewski - 22. Jakub Konstantyn (27 Radosław Seweryś), 13. Miłosz Strzeboński, 26. Oskar Sewerzyński, 9. Danny Trejo, 25. Daniel Bąk - 99. Jewgienij Szykawka. (II połowa) Rafał Mamla - Radosław Turek, Piotr Malarczyk, Marcel Pięczek, Dawid Błanik, Adam Chojecki (71 Kacper Czepielik), Shuma Nagamatsu, Yoav Hofmeister, Mariusz Fornalczyk, Adrián Dalmau, zawodnik testowany.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Radomiak Radom - Korona Kielce

Dla podopiecznych Bruno Baltazara mecz z Koroną Kielce stanowił pierwszy sprawdzić możliwości, budowanego obecnie zespołu. Za to kielczanie na bardzo dobrze przygotowane boisko Akademii RKS Radomiak na Koniówce, przyjechali po zremisowanym sparingu z Motorem Lublin.

Tak relacjonowaliśmy na bieżąco sparing Radomiaka z Koroną:

Od samego początku gry, ton wydarzeniom na murawie nadawali i to zdecydowanie miejscowi. Wprawdzie Zieloni zagrali bez kilku kluczowych zawodników, bo między innymi zabrakło: Raphaela Rossiego, Vagnera Diasa, Dawida Abramowicza, czy Roberto Alvesa, ale za to z dużą determinacją.

Co ciekawe pod nieobecność tego pierwszego, a więc kapitana radomian, a także Luki Vuskovića - ten będzie grał w Belgii, duet stoperów tworzyli: Mateusz Cichocki oraz Damian Jakubik. Żaden z nich, podobnie jak i Wiktor Koptas, bramkarz Radomiaka w pierwszej części spotkania w zasadzie w ogóle, nie byli zatrudniani przez ofensywę Korony.

Leandro Rossi, zaliczył w meczu z Koroną dwie asysty:

Radomiak na tyle zdominował w tej części przebieg meczu, że podopiecznym Kamila Kuzery, ciężko było wyjść z własnej połowy. Efektem przewagi były dwa gole. W obu przypadkach udział brał Leandro Rossi.

Kapitan Zielonych najpierw popisał się asystą do wybiegającego sam na sam z Xavierem Dziekońskim - Rafała Wolskiego, a ten strzałem w długi róg bramki wyprowadził Zielonych na prowadzenie. Kolejna zespołowa akcja radomian, również przyniosła im gola. Tym razem piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Leandro i zagrał ją w pole karne do Wolskiego. Futbolówkę po jego mocnym strzale przed siebie wypiąstkował Dziekoński, ale dopadł do niej Jan Grzesik i bez problemów skierował do bramki.

Maciej Kikolski o swoim debiucie w Radomiaku

O ile Brazylijczyk z polskim paszportem był bohaterem 1. połowy, tak w drugiej został nim debiutant Maciej Kikolski. Młodzieżowiec wypożyczony do Radomiaka z Legii doskonale zachował się przy strzałach: Adriana Dalmau i dwukrotnie Mariusza Formalczyka, zachowując czyste konto. Jak się miało okazać niewykorzystane sytuacje się zemściły, bowiem po dośrodkowaniu Daniela Pika gola ustalającego wynik sparingu zdobył Dominik Sokół.