Koszykarze Rosy Radom sprawili niespodziankę w Lublinie

/SzS/
Artur Donigiewicz grał ze spuchniętą i stłuczoną dłonią.
Artur Donigiewicz grał ze spuchniętą i stłuczoną dłonią. ł. Wójcik
Pierwszoligowi koszykarze Rosy Radom wygrali wczoraj wyjazdowy mecz ze Startem Lublin i z komplem zwycięstw wciąż są liderem.

Start Lublin - Rosa Radom 51:59 (9:17, 13:16, 15:13, 12:13).

Rosa: Sosnowik 8, Kardaś 12, Wiekiera 2, Zalewski, Podkowiński 8 - Przybylski 2, Wróbel 6, Nikiel 6, Kapturski 0, Cetnar 0, Maj 2, Donigiewicz 13,

Już przed meczem wiadomo było, że będzie na parkiecie sporo siłowej walki pod koszami i tak też było. Od początku tego spotkania radomianie zaskoczyli gospodarzy bardzo dobrą grą w defensywie.
Na szczęście dla Rosy, ekipa z Lublina fatalnie pudłowała przy rzutach z dystansu. Na 14 oddanych, tylko przed przerwą wpadł do celu.

Po zmianie stron mecz się trochę wyrównał. Sporo było fauli po obu stronach. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 46:37. Już wtedy wiadomo było, że aby wygrać, trzeba po prostu zagrać końcówkę z pełną koncentracją i nie dać się ponieść nerwom.
Cały zespół zasłużył na wielkie brawa. Bardzo dobry mecz zagrał Artur Donigiewicz. Co ciekawe ten zawodnik pojechał na mecz ze spuchniętą dłonią.

W innych meczach: Polonia 2011 Warszawa - Sportino Inowrocław 60:77, Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Dąbrowa Górnicza 52:61, Asseco Prokom II Gdynia - Górnik Wałbrzych 105:71, AZS Radex Szczecin - ŁKS Sphinx Łódź 91:76, KPSW Astoria Bydgoszcz - MKS Znicz Basket Pruszków 62:69, SKK Siedlce - AZS Politechnika Warszawska, Sokół Łańcut - GKS Tychy - mecze zakończyły się po zamknięciu tego wydania gazety.