MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kozienicka Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym była bardzo udana. Były wystawy, koncerty oraz pokazy kulinarne. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Kulinarne atrakcje na Noc Muzeów w Kozienicach przygotował Jan Kuroń. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>
Kulinarne atrakcje na Noc Muzeów w Kozienicach przygotował Jan Kuroń. Więcej zobacz na kolejnych slajdach >>>Muzeum Regionalne w Kozienicach / Facebook
Noc Muzeów to jedna z najbardziej popularnych imprez kulturalnych w kraju. W sobotę 25 maja miała miejsce w kozienickim Muzeum Regionalnym. Motywem przewodnim była natura.

Kozienicka Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne w Kozienicach imienia profesora Tomasza Mikockiego zorganizowało Noc Muzeów w sobotę, 25 maja. Rozpoczął ją wernisaż wystawy „Pro natura: prace artystów Stowarzyszenia Stacja Kultura”, obejmującej obrazy, rzeźbę, ceramikę oraz tkaninę artystyczną.

Przywitania gości dokonał Maciej Kordas, dyrektor Muzeum Regionalnego, podkreślając między innymi, iż ekspozycja jest kolejną „stacją” na twórczej drodze stowarzyszenia. Temat rozwinęły obecne na otwarciu członkinie Stacji Kultury; prezeska organizacji Gina Malinowski, Bernadeta Sudnikowicz oraz Agnieszka Cecylia Kazała. Przybliżyły one zarówno kulisy działalności stowarzyszenia, jak również przedstawiły zgromadzonym prace wszystkich artystów prezentowanych na wystawie. Oprócz wspomnianych pań, ekspozycję tworzą obrazy Jacka Juriewicza, ceramika Anny Jarosz i Katarzyny Krasy oraz rzeźby Edwarda Szatkowskiego.

Podsumowania części oficjalnej dokonał obecny na sali Robert Boryczka, zastępca burmistrza Kozienic do spraw społecznych. Podkreślił on między innymi wagę osobistego obcowania ze sztuką.

Po krótkiej przerwie przyszła pora na program artystyczny. Jako pierwszy tego wieczoru wystąpił harmonijkarz Karol Zieliński, który „zaczął od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Opowiedział też kilka ciekawostek na temat instrumentu oraz swojej przygody z muzyką, która zaczęła się na poważanie stosunkowo późno, bo już po zakończeniu studiów. Występ spotkał się z żywą reakcją publiczności, która z niecierpliwością czekała na drugą część jego koncertu. Jak się miało okazać, ponowne spotkanie było równie udane jak pierwsze i podobnie jak pierwsze zakończyło się owacją na stojąco.

Podczas przerwy zgromadzeni mieli okazję nie tylko do zwiedzania sal wystawowych, ale również do zobaczenia pokazu kulinarnego, jaki przeprowadził Jan Kuroń (Jasiek Kuroń Gotuje). Kontynuujący tradycje rodzinne kucharz podzielił się z publicznością kilkoma ciekawostkami, anegdotami z gotowaniem w tle oraz wiedzą z zakresu sztuki kulinarnej, a wszystko to podczas przygotowywania zaplanowanej na ten wieczór potrawy. Była to parzybroda, czyli tradycyjna zupa (w niektórych odmianach gulasz) na bazie młodej kapusty.

Na zakończenie wieczoru wystąpił Łukasz Jemioła. Jego recital składał się zarówno ze znanych i lubianych przebojów, między innymi z repertuaru Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy czy Mieczysława Fogga, jak i piosenek autorskich. Wśród tych drugich szczególne poruszenie wywołały utwory „Ciało ciału”, „Synku mój” oraz zamykające koncert „Dziękuję”. Artysta nawiązał z publicznością ciepłą i pełną humoru relację. Atmosfera spotkania skłoniła nawet wykonawcę do tego, aby w Kozienicach zaprezentować jedną ze swoich najnowszych kompozycji. Również i ten występ zakończyły brawa na stojąco.

Zobacz także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie