Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kozieniczanie przebiegli sto kilometrów i uczcili jubileusz niepodległej Polski [DUŻO ZDJĘĆ]

KZ
W niedzielę 4 listopada dziesięciu miłośników biegania pokonało 100-kilometrową trasę w ramach I Kozienickiego Ultramaratonu Niepodległości. Pokonanie tego dystansu zajęło im prawie czternaście godzin, ale wszystko przebiegło zgodnie z planem. Na trasie jak i na mecie na biegaczy czekało gorące wsparcie kibiców.

Większość osób biorąca udział w tej akcji pochodziła z Kozienic. Byli jednak miłośnicy biegania z Radomia i Zwolenia. Pokonanie takiego dystansu to nie lada wyczyn, który wymagał odpowiedniego przygotowania. Dla większości osób był to pierwszy ultramaraton w ich życiu.– Cotygodniowe treningi to podstawa. Dwa razy po 10 km i raz 20 km. W między czasie pokonałem dwa maratony. Pozwoliło mi to zdobyć niezbędną formę – mówił organizator i jednocześnie uczestnik biegu Krzysztof Zając.

Cały ultramaraton odbył się bez większych problemów. Zdaniem uczestników pogoda także sprzyjała ponieważ nie było słońca co niejednokrotnie bywa uciążliwe dla biegaczy. – Każdemu bieg dał mniej lub bardziej w kość, jednak wszyscy dotarliśmy na metę zadowoleni – mówi Krzysztof Zając.

Bieg rozpoczął się o czwartej rano na Stadionie Miejskim w Kozienicach. Trasa ultramaratonu wyglądała następująco: Kozienice - Sieciechów - Garbatka-Letnisko - Laski - Królewskie Źródła - Cztery Kopce - Wola Chodkowska - Studzianki Pancerne - Ryczywół - Elektrownia Kozienice - Nowa Wieś – Kozienice.

Trasa Ultramaratonu obfitowała w miejsca bitew, pamięci narodowej, mogiły, cmentarze wojenne i pomniki upamiętniające walczących o wolność Polski. W wielu miejscach ultramaratończycy mogli liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony okolicznych mieszkańców tak jak było to na przykład w Sieciechowie, Królewskich Źródłach, czy Woli Chodkowskiej. Na mecie zmęczeni, ale zadowoleni biegacze zostali powitani przez kozienickich kibiców. Tam czekały też na nich medale, które wręczyła im Miss Kozienic i Miss Polski 2017 Pauliny Maziarz. Także burmistrz-elekt Piotr Kozłowski wręczył im upominki od gminy.

Organizatorami i partnerami wydarzenia są: Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, Gmina Kozienice, Powiat Kozienicki, Nadleśnictwa Dobieszyn, Kozienice, Zwoleń, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka, UKS Olimp Kozienice, BBL Kozienice.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TEŻ: Widowiskowy pokaz straży pożarnej i psów policyjnych w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie