KS Kozienice Janików przegrywa z Mazowszem Grójec (zdjęcia)

Piotr Wojnowski
Jan Makowiecki (z lewej) powrót do Kozienic na ławkę trenerską może zaliczyć do udanych. Kozienicom nie pomógł nawet występ na środku obrony trenera Jacka Prockiego (z prawej). P. Wojnowski
Piłkarze Kozienic stracili szansę na odbicie się z dna ligowej tabeli. Mazowsze Grójec prowadzone przez Jana Makowieckiego pewnie pokonało w wyjazdowym meczu KS Kozienice Janików 2:0. Jedna bramka wpadła tuż przed przerwą, druga już w doliczonym czasie gry.

O pierwszej części spotkania można co najwyżej napisać, że się odbyła. Zawodnicy obu drużyn przez kilkadziesiąt minut kopali piłkę w różne strony, ale najczęściej nie w kierunku bramek.

Dopiero w 42. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony bramki, żaden z kozienickich piłkarzy nie upilnował zamykającego akcję Damiana Karlsa, który z najbliższej odległości wpakował głową piłkę do siatki.

W drugiej połowie w bramce Kozienic zadebiutował Kamil Kowalczyk. Edward Minda w jednym ze starć doznał kontuzji. Z poranioną ręką został odwieziony do szpitala, gdzie lekarze założyli mu opatrunek.

Dwadzieścia minut przed zakończeniem spotkania trener Procki wprowadził trzech świeżych piłkarzy na boisko. Jednak, ani oni, ani grający od początku zawodnicy nie potrafili przemóc strzeleckiej niemocy. Dobił ich już w doliczonym czasie gry Bartosz Zawadzki, który przypieczętował zwycięstwo gości.

Relacja z meczu w poniedziałkowym "Echu Sportowym".