Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kucharze z certyfikatami

Barbara Koś
Z radością przyjęliśmy dziś certyfikaty – mówili uczestnicy kursu.
Z radością przyjęliśmy dziś certyfikaty – mówili uczestnicy kursu. Fot. Barbara Koś
15 osób otrzymało w środę certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu zawodowego "Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych". Miłe spotkanie odbyło się w środę w Gospodzie Jaskółeczka przy ulicy Królowej Jadwigi 15.
- Na razie zostanę na stażu w "Jaskółeczce” a potem zobaczymy – mówi Małgorzata Molga.
- Na razie zostanę na stażu w "Jaskółeczce” a potem zobaczymy – mówi Małgorzata Molga.

Fot. Barbara Koś

- Na razie zostanę na stażu w "Jaskółeczce" a potem zobaczymy - mówi Małgorzata Molga.

(fot. Fot. Barbara Koś)

Kurs zrealizowano w ramach projektu "Lodołamacze stereotypów - aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym" prowadzonego przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu oraz Przedsiębiorstwo Społeczne "Gospoda Jaskółeczka".

- Projekt jest skierowany do 136 kobiet i mężczyzn z subregionu radomskiego - mówi Izabela Suligowska, dyrektor projektu. - Chodzi o ludzi bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, narażonych na ryzyko marginalizacji.

Kucharz z organizacją przyjęć okolicznościowych to właśnie jedno ze szkoleń. Jak mówili nam "finaliści" kursu - zajęcia prowadzone były fachowo i dostarczyły wiele wiedzy i umiejętności z dziedziny gastronomii i sztuki kulinarnej.

- Całe życie marzyłam o takiej pracy - powiedziała nam jedna z uczestniczek kursu, Małgorzata Molga. - Wybrałam jednak naukę w "Skórzance"…To nie było jednak interesujące…A jeszcze gdy mój zakład upadł, zostałam bez pracy…Całe szczęście, że trafił mi się ten kurs. Może znajdę pracę.

Pani Małgorzata jest wśród czterech osób, które na roczny staź przyjmie Gospoda Jaskółeczka. A dalej? - Jeszcze nie wiem, Ale przez rok nauczę się zawodu jeszcze więcej i zobaczymy - mówi Małgorzata Molga.- Może uda mi się założyć coś swojego?

Projekt trwa od 1 grudnia 2009 roku do 28 lutego 2011 roku. Jest więc jeszcze szansa na zapisanie się na kolejne kursy: "Pracownik działu handlowego z obsługą komputerowych programów użytkowych", "Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputerowych programów użytkowych", "Obsługa komputerowych programów użytkowych + tworzenie stron www." a nawet "Spawanie metodą MAG".

Dodatkowe formy wsparcia dla wszystkich uczestniczek i uczestników szkoleń to między innymi indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe, indywidualne i grupowe doradztwo psychologiczne, terapia rodzin i poradnictwo prawne.

Odbywają się także warsztaty "Umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne na rynku pracy", "Świat Internetu - świat większych możliwości" oraz spotkania z kulturą.

Izabela Suligowska, dyrektor projektu:

- Projekt jest skierowany do 136 kobiet i mężczyzn z subregionu radomskiego – mówi -  Chodzi o ludzi bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, narażonych
- Projekt jest skierowany do 136 kobiet i mężczyzn z subregionu radomskiego – mówi - Chodzi o ludzi bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, narażonych na ryzyko marginalizacji. Zapraszamy do udziału w projekcie kobiety i mężczyzn po 50 roku życia, podopiecznych MOPS, młodzież w wieku 15-25 lat oraz osoby niepełnosprawne.

- Projekt jest skierowany do 136 kobiet i mężczyzn z subregionu radomskiego - mówi - Chodzi o ludzi bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, narażonych na ryzyko marginalizacji. Zapraszamy do udziału w projekcie kobiety i mężczyzn po 50 roku życia, podopiecznych MOPS, młodzież w wieku 15-25 lat oraz osoby niepełnosprawne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie