Kulisy zwycięstwa Radomiaka Radom z Pogonią w Szczecinie. Oto co powiedział trener Galca i Mateusz Cichocki. Wielka radość w zespole

Mateusz Kaluga
Kulisy zwycięstwa Radomiaka w Szczecinie. Majchrowicz gratuluje Posiadale.
Kulisy zwycięstwa Radomiaka w Szczecinie. Majchrowicz gratuluje Posiadale. Radomiak Radom/Daniel Trzepacz/pogonsportnet.pl/Marcin Bielecki/PAP
W niedzielę, 13 sierpnia Radomiak Radom na wyjeździe pokonał Pogoń Szczecin 2:0. Gole strzelili Lisandro Semedo i Mateusz Cichocki. Zobaczcie co po meczu powiedział trener Constantin Galca i strzelec drugiego gola.

Radomiak przegrał dwa ostatnie mecze w Szczecinie 0:4 i do niedzielnego pojedynku przystąpił z mocnym postanowieniem przerwania tej złej serii. Po golach Lisandro Semedo z 20 minuty i Mateusza Cichockiego z 27 minuty Zieloni objęli prowadzenie. Wynik mógł być wyższy, ale Pedro Henrique nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji i trafił w słupek mając przed sobą pustą bramkę. Należy również wspomnieć o dobrym występie bramkarza Alberta Posiadały. To był dopiero drugi mecz w Ekstraklasie radomskiego młodzieżowca. Wcześniej Posiadała wystąpił w przegranym 4:0 meczu przez Radomiaka z... Pogonią Szczecin. Zastąpił w niedzielnym meczu Filipa Majchrowicza.

Mateusz Cichocki mimo wielu lat grania w Ekstraklasie strzelił dopiero pierwszą bramkę. W pomeczowym wywiadzie nie krył radości. Oto co powiedział:

Trener Constantin Galca przypomniał, że Radomiak miał z zeszłego sezonu złe doświadczenia z Pogonią (przegrał dwukrotnie 4:0). Ocenił, że jego podopieczni grali dobrą pierwszą połowę, ale gorszą drugą. Oto co mówił po meczu w Szczecinie:

Radomiak Radom zwyciężył w ważnym meczu w Szczecinie. Oto zapis relacji LIVE z tego spotkania: