Lekkoatleci RLTL GGG Radom brylowali podczas mistrzostw Polski w biegach na 5000 metrów. Złoto drużynowo oraz trzy krążki indywidualnie

Radosław Olchowski
Kolejne sukcesy rangi mistrzowskiej zanotowali lekkoatleci RLTL GGG Radom. Oto szczegóły. archiwum RLTL GGG Radom
Cztery medale mistrzostw Polski do lat 20 i 23 w biegach na 5000 metrów wywalczyli lekkoatleci RLTL GGG Radom.

Świetny występ lekkoatletów RLTL GGG Radom na mistrzostwach Polski

Zawody mistrzowskie w tej konkurencji i dla tych kategorii wiekowych odbyły się podczas weekendu w Ciechanowie. Okazało się, że zawodnicy RLTL GGG Radom stanowili o sile rywalizacji.

Przede wszystkim kilkuosobowa reprezentacja RLTL GGG zdobyła złoty medal drużynowo. W tej klasyfikacji były brane pod uwagę wszystkie starty biegaczy danego klubu.

Wystawiliśmy mocną ekipę, która zdominowała poczynania. Drużynowo w obu kategoriach wiekowych okazaliśmy się najlepsi. Stąd też złoto w tej klasyfikacji

– powiedział Echu Dnia Artur Błasiński, trener i prezes RLTL GGG Radom.

Tymczasem indywidualnie radomianie zdobyli trzy miejsca na podium. W kategorii do lat 20 drugi był Wiktor Janduła (14:50,63), zaś trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Jakub Abramczyk (14:52,40). Obu biegaczy RLTL wyprzedził tylko Krzysztof Zieliński (ULKS Borzytuchom), który uzyskał 14:36,15. Inny zawodnik radomskiego klubu – Piotr Abramczyk był 17.

Trzeci krążek dla Radomia zdobył na stadionie lekkoatletycznym w Ciechanowie Mateusz Gos. Podopieczny trenera Błasińskiego rywalizował w kategorii wiekowej do lat 23 i zajął w wyścigu trzecie miejsce. Gos uzyskał 14:29,96. Z kolei złoto w tej rywalizacji wywalczył Wiktor Antosz z Kraków Athletics Team (14:06,90), a srebro przypadło Kamilowi Herzykowi (SLIS Just Team Bielsko – Biała, 14:09,31).