Młodzi zapaśnicy z klubu Olimpijczyk Radom z workiem medali na ostatnim turnieju przed wakacjami

Maciej Kwiatkowski
Najmłodsi zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli 13 medali. Kto stawał na podium? Zobacz, na kolejnych slajdach>>>Facebook, Olimpijczyk Radom
Już po raz ostatni przed wakacjami najmłodsi zapaśnicy Olimpijczyka Radom sprawdzili swoją dyspozycje na tle rywali. W zawodach, które odbyły się w Kluczach zdobyli 13. medali.

Najmłodsi zapaśnicy Olimpijczyka Radom z workiem medali

Ogólnopolskie i do tego silnie obsadzone zawody odbyły się w sobotę 15 czerwca. Olimpijczyka reprezentowało 17 zawodników, którzy w Otwartych Mistrzostwach Gminy Klucze rywalizowali w kategorii dzieci, jak i młodzików.

W porównaniu do poprzednich startów, także i w tych podopieczni Łukasza Fafińskiego oraz Kamila Sosnowskiego spisali się bardzo dobrze. Radomianie zdobyli 13 medali. Doskonała dyspozycja znalazła przełożenie w klasyfikacji drużynowej. W niej zespół Olimpijczyka sklasyfikowany został na drugim miejscu.

Co ciekawe w imprezie wzięło udział aż 124 zawodników, reprezentujących 17 klubów.

W grupie dzieci, a więc w roczniku 2015 i 2016 złoty medale zdobył: Igor Magierek. W tej samej kategorii, a więc – dzieci, brązowe medale uzyskali: Adam Gołąbek oraz Michał Turek. W grupie dzieci (rocznik 2013/2014) triumfowali: Kacper Szydło, Stanisław Stasiak i Filip Luft, zaś trzecia lokata przypadła: Bartoszowi Rutkowskiemu.

Za to wśród młodzików srebrne krążki zawisły na piersiach: Grzegorza Mitala, który startował w kategorii wagowej 68 kg, jak i Franciszka Skórnickiego (75. kg). Z kolei brąz dla Olimpijczyka wywalczyli: Jakub Jagiełło (44. kg), Wiktor Kobos (57 kg.), Ludwik Wojtakowski (57. kg) i Igor Wailak (62. kg).