Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski 2023. Kolejne medale dla radomskich sportowców - tym razem dwa złote i jeden srebrny

Radosław Olchowski
Oto złota sztafeta mistrzostw Polski 4x100 metrów z Optimy Radom.
Oto złota sztafeta mistrzostw Polski 4x100 metrów z Optimy Radom. Optima Radom
Kolejne medale dla Radomia na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. Złoto padło łupem sztafety pań Optimy Radom 4 x 100 metrów. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Izabela Smolińska, zaś Aneta Rydz zgarnęła srebrny krążek.

Kolejne medale dla radomskich lekkoatletek na mistrzostwach Polski seniorów

W drugim dniu 99. lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów przedstawiciele RLTL Optimy Radom zadbali o trzy medale. Złoto zdobyła radomska sztafeta pać w biegu 4x100 metrów. Zespół w składzie Martyna Kotwiła, Izabela Smolińska, Natalia Wosztyl i Nikola Brożyna uzyskały 45,48 sek, wyprzedzając na finiszu sztafety AZS -u Poznań i AZS -u AWF Gorzów Wielkopolski.

Drugi złoty medal dla siebie zdobyła Smolińska, która rywalizowała w finale biegu na 400 m. przez płotki. Radomianka finiszowała w czasie 57,26. Druga na mecie była Anna Gryc z AZS AWF warszawa, zaś brąz wywalczyła Joanna Linkiewicz z AZS -u Wrocław. W tej samej konkurencji Natalia Wosztyl była szósta (59,30). Warto dodać, że Iza Smolińska obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Tymczasem medalowy dorobek dla Optimy w drugim dniu mistrzostw w Gorzowie Wielkopolskim uzupełniła Aneta Rydz. Zawodniczka Optimy zdobyła srebro w konkursie skoku wzwyż. W najlepszej próbie przeskoczyła poprzeczkę na wysokości 178 centymetrów. Konkurs wygrała Paulina Borys z SKLA Sopot, która jedyna w stawce finalistek przeskoczyła 184 cm.
Kolejne starty radomian w sobotę 29 lipca. Między innymi w finale biegu na 200 m wystąpi Kotwiła, a Julia Adamczyk zaprezentuje się w finale konkursu skoku w dal.

Przypomnijmy, że medalowy dorobek radomskiego klubu w pierwszym dniu mistrzostw otworzył Dawid Krzemiński. Radomianin zdobył srebro w trójskoku.