Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Aneta Rydz zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż, a Mateusz Kaczor brąz na 3000 metrów z przeszkodami

Aneta Rydz, srebrna medalistka mistrzostw Polski.
Aneta Rydz, srebrna medalistka mistrzostw Polski. Włodzimierz Łyżwa
Reprezentanci ZTE Radom w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów we Włocławku zdobyli dwa medale, srebrny i brązowy.

Mistrzostwa we Włocławku rozpoczęły się w piątek i potrwają do niedzieli.

W konkursie skoku wzwyż kobiet, Aneta Rydz wywalczyła srebrny medal z najlepszym tegorocznym wynikiem 180 centymetrów.
Mistrzynią Polski została Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok.
Brawa dla naszej medalistki i trenera Piotra Gosa.

W ostatnim piątkowym finale w biegu na 3000 metrów z przeszkodami brązowy medal zdobył Mateusz Kaczor. Podopieczny trenera Leszka Trzosa uzyskał wynik 9.01.65 minuty.

W piątek w eliminacjach w biegu na 400 metrów przez płotki biegały Natalia Wosztyl i Izabela Smolińska. Obie nasze płotkarki zakwalifikowały się do finału. Natalia Wosztyl z trzecim wynikiem 58.75 sekundy, Izabela Smolińska z czwartym wynikiem 58.96 sekundy.

W eliminacjach w biegu na 400 metrów przez płotki biegali Patryk Adamczyk, Gabriel Mikołajewski i Robert Mnich. Gabriel Mikołajewski z trzecim wynikiem 51.91 sekundy zameldował się w finale, Patryk Adamczyk uzyskał siódmy wynik 53.37 sekundy i też pobiegnie w finale. Robert Mnich miał 16 czas - 56.26 sekundy i zakończył bieganie na eliminacjach.

W biegu na 400 metrów kobiet biegała Magdalena Samordak. Uzyskała 19 czas 59.79 sekundy i bez szans na finał.

Niespodzianka w biegach eliminacyjnych na 100 metrów. Martyna Kotwiła z czasem 12.06 sekundy nie zakwalifikowała się do finału. Podobnie jak i Martyna Osińska z czasem 12.43 sekundy (20 czas eliminacji).

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami