Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Po nerwowym meczu Celje wreszcie zdobyte przez Łomżę Industrię Kielce!

W akcji najskuteczniejszy gracz meczu, Szymon Sićko z Łomży Industrii Kielce
W akcji najskuteczniejszy gracz meczu, Szymon Sićko z Łomży Industrii Kielce FOTO PERFECT SPORT/Witold Bakalarz
W meczu piątej kolejki grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Celje Pivovarna Laško przegrało z Łomżą Industrią Kielce. To pierwsza w historii wygrana kielczan w Celje.

Celje Pivovarna Laško - Łomża Industria Kielce 30:33 (16:17)
Łomża Industria Kielce: Wolff (1-26, 31-60 min, 10/37 = 27 %), Kornecki (26-30 min, 0/2 = 0 %), – Wiaderny 2, Sanchez-Migallon 1 – T. Gębala, D. Dujszebajew 3, Sićko 9 – Karacić 1, Olejniczak, Thrastarson 3 – Remili 6, A. Dujszebajew – Moryto 5 (2) – Tournat 2, Karaliok 1. Trener: Talant Dujszebajew.
Celje: Gabersek (1-33 min, 5/24 = 21 %), Bojić (33-60 min, 6/20 = 30 %) - Mazej 2 – Ivanković 2, Knez – Strmljan 4, Vlah 8, Antonijević, Janc – Mlakar 1, Martinović 2 – Marguc 4 (4), Cokan 2 (1) – Żabić 2, Muhović 1, Suholeżnik 2. Trener: Alem Toskić.

Karne. Łomża Industria Kielce: 2/3 (Bojić obronił rzut Moryto). Celje: 5/7 (Marguc trafił w poprzeckę, Wolff obronił rzut Valha).

Kary. Łomża Industria Kielce: 4 minuty (Karaliok, Sićko po 2). Celje: 10 minut (Żabić 4, Muhović, Mazej, Ivanković po 2).

Sędziowały: Charlotte i Julie Bonaventura (Francja).

Widzów: 4000.

Przebieg: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5 (‘8), 3:5, 3:6, 4:6, 4:8 (‘12), 5:8, 5:9 (‘14), 9:9, (‘19), 9:10, 11:10 (‘23), 11:11, 12:11, 12:12, 13:12, 13:13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:16 (‘29), 16:16, 16:17 – 17:17, 17:21 (‘36), 18:21, 18:22, 20:22, 20:24 (‘40), 23:24 (‘49), 23:25, 24:25, 24:26, 25:26, 25:27, 26:27, 26:28, 27:28, 27:29, 28:29, 28:30, 29:30 (‘58), 29:32 (‘59), 30:32, 30:33.

O wygranej kielczan na wbrew pozorom trudnym terenie w największej mierze przyczynili się Szymon Sićko, który trafił 9 razy na 11 prób oraz Nedim Remili, który zdobył trzy ostatnie bramki swojego zespołu w meczu. Swoje dołożył też Andreas Wolff.

W kieleckim zespole zabrakło aż sześciu kontuzjowanych zawodników: Dylana Nahiego, Benoita Kounkouda, Pawła Paczkowskiego, Damiana Domagały, Elliota Stenmalma i Cezarego Surgiela. Debiut w Lidze Mistrzów zaliczył i swoje dwie pierwsze bramki zdobył 19-letni Szymon Wiaderny. W zespole gospodarzy zagrał znajomy z czasów występów w Orlenie Wiśle Płock – Żiga Mlakar oraz młodszy brat byłego gracza kieleckiego klubu, Blaża Janca Mitja.

Mistrzowie Polski nie dość, że prześladowani byli ostatnio kontuzjami, to jeszcze nie narzekali na brak zajęć – w ubiegłym tygodniu zagrali cztery mecze w pięć dni na klubowych mistrzostwach świata, a między powrotem a podróżą do Słowenii mieli tylko półtora dnia przerwy. Celje zaś to młoda, ambitna drużyna, która w tym sezonie ograła u siebie THW Kiel oraz napędziła nieco strachu Barcelonie i to w jej hali. Z ośmiu rozegranych dotąd celjańsko-kieleckich pojedynków tylko dwa zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny, oba w Kielcach. Hala Dvorana Zlatorog była dotąd dla naszych szczypiornistów niezdobytą twierdzą.

Początek spotkania w wykonaniu naszych zawodników wyglądał dobrze, nieźle funkcjonowała obrona, bronił Andreas Wolff, atak pozycyjny był skuteczny, świetne zawody rozgrywał Nedim Remili, który raz za razem trafiał lub asystował. W 14 minucie goście prowadzili 9:5. W tym momencie na boisku pojawił się najlepszy strzelec Celje, Alex Vlah, który rozbujał grę swojego zespołu i zaczął dokładać swoje trafienia. A że drużyna z Kielc straciła skuteczność, toteż mistrzowie Słowenii, wyraźnie świeżsi i szybsi, w 19 minucie dociągnęli do remisu 9:9, a za chwilę wyszli na minimalne prowadzenie. Żółto-Biało-Niebiescy odzyskali je w końcówce pierwszej połowy, dzięki skuteczności Haukura Thrastarsona i Szymona Sićki.

Drugą część nasi szczypiorniści ponownie zaczęli bardzo dobrze, znów kilka piłek odbił Wolff i przewaga zwiększyła się do czterech trafień (24:20 w 40 minucie). Było dużo okazji, żeby odjechać na większą różnicę, ale kielczanom na długich dziewięć minut wyłączyła się skuteczność. Celje, w dużej mierze za sprawą Vlaha, który często trafiał z dość nieoczywistych pozycji, zmniejszyło stratę do minimalnej i już do końca spotkania trzymało gości w szachu, choć ani raz nie doprowadziło do wyrównania.

O wygranej zespołu z Kielc zadecydowała końcówka, w której nasi zawodnicy już się nie mylili, szczególnie dotyczy to Sićki i Remiliego. Ten drugi zdobył trzy ostatnie bramki naszego zespołu w meczu. Jeszcze w 58 minucie, po trafieniu z karnego Tima Cokana było tylko 29:30, ale Francuz zdobył ładną bramkę, gospodarze zgubili piłkę, Remili dołożył kolejne trafienie i wszystko było jasne.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Łomża Industria Kielce (@kielcehandball)

W najbliższą sobotę, 29 października o godzinie 18, w Hali Legionów zagra Zagłębie Lubin. Kolejny mecz Łomży Industrii w Lidze Mistrzów 3 listopada o 20.45 w Kielcach z węgierskim Pick Szeged.