Liga okręgowa. Piłkarz Centrum zasłabł na ławce rezerwowych. Warka, Proch i Mazowsze wygrały swoje mecze. Niespodzianka w Lipsku

SzS
Joel Tata Nsah zawodnik Prochu Pionki zdobył przed przerwą bramkę dla swojej drużyny, w pojedynku derbowym z Jodłą Jedlnia Letnisko Sylwester Szymczak
W 22 kolejce czołówka tabeli zgodnie wygrała swoje mecze. Niespodziankę sprawiła Skaryszewianka, która zremisowała w Lipsku. Pięć bramek wpadło w Szydłowcu, gdzie kibicom zaserwowano huśtawkę nastrojów. Coraz niżej w tabeli są ekipy z Kazanowa i Sienna. Wieczorem w niedzielę, podczas meczu Centrum Radom zasłabł na ławce rezerwowych jeden z zawodników.

Proch Pionki - Jodła Jedlnia-Letnisko 2:0 (1:0)
Bramki:Tata Nsah 31, Siwahla 90+1.
Jodła:Ziębakowski -Gromski, Skórnicki, Miecznikowski, Jonczyński, Osiński, Cierzuch, Skowroński, Wieczorek, Rutka (80 Gałan), Prokop (60 Sułkowski).

Proch wygrał zasłużenie, ale trzeba zaznaczyć, że trochę szczęśliwie. W pierwszej połowie pionkowianie byli zespołem lepszym. W 30 minucie po długi podaniu Kacpra Nowocienia piłkę dostał Joel Tata Nsah i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera.
W 75 minucie mogło być 1:1. MIkołaj Skórnicki nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Michał Majos. W doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji drugą bramkę zdobył Mkhanyiseli Siwahla.

Bramki z meczu dzięki Zebrra.tv i Proch TV

Szydłowianka Szydłowiec - Zamłynie Radom 2:3 (2:1)
Bramki:samobójcza 15, Łęcki 25 - Szubiński 2, Chudziński 59, Popiel 62
Szydłowianka:Czarnota - Sapieja (Wiaderek), Bińkowski, Woźniak, Pakholok - Szewczyk,Sadza (Śledź), Łęcki (Ziętkowski), Mosiołek, Winter (Smorongiewicz) - Bednarek.

Mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Już w 2 minucie gospodarze przegrywali 0:1, ale przed przerwą byli zespołem lepszym, bardziej ambitnym i to oni niemal do 60 minuty prowadzili 2:1. W drugiej połowie w odstępie zaledwie trzech minut radomianie strzelili trzy bramki i nie dali sobie wydrzeć wygranej.

Iłżanka Kazanów- KSWarka 0:2(0:1)
Bramki:Vogtman 4, Bylak 78

Nie było niespodzianki w Kazanowie, mimo, że gospodarze mocno się starali. Goście już tydzień temu pokonaując lidera, pokazali, że wracają na odpowiednie tory.

Mazowsze Grójec - Zawisza Sienno 2:0 (1:0)
Bramki:Sobczak62 z karnego, Rogoziński 77.
Mazowsze:Przybylski – Gałka, Lisiecki, Skrzycki (83. Prasek), Sobczak, Małecki (56. Zieliński), Tarwacki, Grzybowski (75. Rogoziński), Zakrzewski (83. Poczek), Czerepok (80. Żebrowski), Trawiński.

Mazowsze do przerwy mocno się męczyło z Zawiszą. Dopiero rzut karny podciął skrzydła przyjezdnym. Wynik ustalił Andrzej Rogoziński, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. To nie był dobry mecz grójczan, ale dla gospodarzy najważniejsze są punkty, bo dzięki temu Mazowsze cały czas pozostaje w grze o awans. Z kolei sytuacja Zawiszy mocno się komplikuje. Drużyna jest blisko strefy spadkowej.

Powiślanka Lipsko - Skaryszewianka 2:2 (1:1)
Bramki:Rożek 34, ZIęba 72 - Waniek 43, Woźniak 53
Skaryszewianka:Michałek - Bednarczyk (85 Połczyński) - Białkowski, Waniek (60 Kozuj), Cioch, Kupidura, Lisowski, Orczykowski, Pawelec, Soboń, Woźniak.

Skaryszewianka rozpaczliwie i ambitnie walczy o trzymanie. Tuż po przerwie drużyna wyszła na prowadzenie, ale w 72 minucie wyrównał Karol Zięba. Mimo ataków lipszczanie nie mieli pomysłów i szczęścia, aby wygrać.

Pilica Nowe MIasto - Legion Głowaczów 3:1 (1:0)
Bramki: Pędzikowski 15, Karwowski 50, 60 z karnego dla Pilicy

Centrum Radom - Gryf Policzna 3:1 (0:1)
Bramki: Tworzewski 59, Jedynak 69, Zakrzewski 80 dla Centrum
Wynik i przebieg spotkania zeszły na dalszy plan. W 20 minucie na ławce rezerwowych Centrum zasłabł jeden z zawodników. karetka pogotowia zabrała go do szpitala.
- To zwycięstwo dedykujemy Kubie, mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia - napisali na facebooku koledzy z radomskiej drużyny.