Liga Siatkówki Kobiet. E.Leclerc Radomka Radom wygrywała już 2:0, by przegrać 2:3 z Grotem Budowlanymi w Łodzi

Włodzimierz Łyżwa
W meczu szóstej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Grot Budowlani Łódź pokonał 3:2 E.Leclerc Radomka Radom. W czwartym secie radomianki miały cztery piłki meczowe. Była to już szósta kolejna porażka podopiecznych trenera Jacka Skroka w Lidze Siatkówki Kobiet.

Grot Budowlani Łódź - E.Leclerc Radomka Radom 3:2 (22:25, 23:25, 25:16, 33:31, 15:8)
Grot Budowlani: Julia Nowicka 0, Małgorzata Śmieszek 13, Charlotte Leys 8, Julia Twardowska 17, Anastasiya Kraiduba 30, Jaroslava Pencova 12, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Bałyga 3, Anna Bączyńska 1, Anna Lewandowska 0.
E.Leclerc Radomka: Paulina Szpak 2, Marharyta Azizova 22, Julietta Lazcano 8, Sonia Kubacka 9, Oliwia Bałuk 1, Emila Mucha 11, Agata Witkowska (libero), Anna Bodasińska (libero), Renata Biała 9, Paulina Zaborowska 1, Majka Szczepańska Pogoda 16, Izabela Bałucka 1.
MVP meczu: Anastasiya Kraiduba (Grot Budowlani)

Bez swojej kapitan, przyjmującej Mia Jerkov pojechały radomianki do Łodzi na mecz z miejscowym Grotem Budowlanymi. Radomska zawodniczka narzeka na kręgosłup.

Przy prowadzeniu 2:1, w czwartym secie podopieczne trenera Jacka Skroka miały cztery piłki meczowe, ale ich nie wykorzystały, przegrały seta do 31, później piątego i tym samym cały mecz 3:2.

Pierwszy set dla radomianek
Od pierwszych piłek tego meczu bardzo dobra gra podopiecznych trenera Jacka Skroka, siatkarek E.Leclerc Radomki. Przy stanie 6:2 trener łodzianek poprosił o czas. Po czasie nadal bardzo dobra gra radomianek. Przy stanie 12:4 o drugi czas poprosił szkoleniowiec Grot Budowlanych. Przy stanie 18:10, radomianki stanęły w grze, jeżeli chodzi o zdobywanie punktów. Zrobiło się 18:16. Końcówka seta jednak dla E.Leclerc Radomki i wygrana jak najbardziej zasłużenie pierwszego seta. Ostatni punkt radomianki zdobyły po autowej zagrywce jednej z siatkarek Grotu.

Drugi seta dla E.Lelcerc Radomki
Druga partia tego meczu zaczęła się od prowadzenia łodzianek 8:2, 10:8, 18:13. Wtedy za grę na punkty wzięły się nasze siatkarki. Po asie serwisowym Majki Szczepańskiej Pogody było już tylko 20:19. Przy stanie 21:20 challenge wziął trener Jacek Skrok, bo uznał, że jedna z zawodniczek Grotu Budowlanych dotknęła siatki. Tak też było i zamiast 22:20, było 21:21. Później radomianki zablokowały atak siatkarki Grotu i wygrana z tym secie była coraz bliżej. Ostatni punkt atakiem zdobyła Marharyta Azizova.

Trzy sety dla łodzianek
Trzecia partia bez historii. Cały czas prowadziły łodzianki, które bardzo pewnie wygrały seta wysoko do 16.
Radomianki miały cztery piłki meczowe w czwartym secie, ale to łodzianki wygrały tego seta na przewagi 33:31. Cały set trwał ... 45 minut.
Piąty set oddany praktycznie bez walki i przegrany wysoko do 8.