[LIVE] Radomiak Radom wraca do gry! Na początek mecz z Odrą Opole

Łukasz Kościelniak
W czwartkowe popołudnie Radomiak Radom rozegra pierwszy mecz po blisko 2,5 miesięcznej przerwie. Joanna Gołąbek
Zapraszamy na relację na żywo z czwartkowego meczu 23. kolejki Fortuna 1.Ligi, w którym Radomiak Radom mierzy się na własnym boisku z Odrą Opole.

Prosimy o odświeżanie strony na bieżąco!

RADOMIAK RADOM - ODRA OPOLE (0:0)

Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz - Karwot (82' Fundambu), Makowski, Michalski, Leandro (47' Lewandowski), Mikita - Górski (70' Sokół).

Odra: Kuchta - Tabiś (57' Czernysz), Kamiński, Wypych, Winiarczyk - Mikinic, Trojak, Czyżycki, Bonecki (68' Niziołek), Janus - Piech (79' Skrzypczak).

90+4' - dodatkowe minuty nie przyniosły żadnych dogodnych okazji. Arbiter zakończył mecz. Radomiak na własne życzenie traci punkty, choć mało brakowało, a mógłby przegrać to spotkanie. W najbliższą niedzielę nasza drużyna pojedzie do Nowego Sącza na mecz z miejscową Sandecją. Łukasz Kościelniak, dziękuję za uwagę!

90' - sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

90' - piłkę na wagę trzech punktów mieli teraz goście! Miszta odbił przed siebie strzał jednego z graczy Odry, do piłki dopadł Skrzypczak, ale nie też nie trafił z bliska w światło bramki.

87' - piłka meczowa w wykonaniu Radomiaka! Fundambu wbiegł w szenastkę, zagrał wzdłuż pola karnego, ale Dominik Sokół z bliska nie trafił wślizgiem w światło bramki. Szkoda....

83' - już w pierwszym kontakcie Fundambu wypracował dogodną sytuację! Strzał Patryka Mikity trafił jednak w boczną siatkę.

82' - trzecia zmiana w Radomiaku. Za Meika Karwota wchodzi Marveille Fundambu.

80' - było groźnie pod bramką Miszty! W pole karne wbiegł Czyżycki, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany.

79' - boisko opuścił Arkadiusz Piech, w jego miejsce Szymon Skrzypczak.

74' - Radomiak próbuje tworzyć sytuacje, ale nie przynosi to efektów.

70' - zmiana w Radomiaku. Za Macieja Górskiego wchodzi Dominik Sokół.

68' - druga zmiana w Odrze. Rafał Niziołek wchodzi na boisko za Sebastiana Boneckiego.

67' - pierwsza żółta kartka dla graczy gości. Kartonikiem ukarany Mateusz Czyżycki.

66' - ale było blisko! Sprzed pola karnego huknął Maciej Górski, ale futbolówka odbiła się od słupka. Potem w polu karnym przewrócony został jeden z naszych graczy, ławka domagała się jedenastki, ale sędzia Rasmus nie podyktował karnego.

62' - mało brakowało, a Dawid Abramowicz tzw. centrostrzałem zaskoczyłby Kuchtę.

58' - żółta kartka dla Lewandowskiego za taktyczny faul.

57' - zmiana w zespole Odry Opole. Za Kacpra Tabisia wchodzi Jarosław Czernysz.

47' - dość dziwna sytuacja, bowiem minutę po wznowieniu gry boisko opuszcza Leandro, a zastępuje go Mateusz Lewandowski. Brazylijczyk zdjął jeszcze koszulkę będąc na boisku, za co sędzia ukarał go żółtym kartonikiem. Tym samym Leandro nie zagra w niedzielnym spotkaniu z Sandecją (pauza za czwarty kartonik).

46' - z dystansu Piech, ale niecelnie.

46' - rozpoczęła się druga połowa spotkania.

PRZERWA

45' - sędzia Rasmus zakończył pierwszą połowę spotkania. Jak na razie mecz dla piłkarskich koneserów, sytuacji bramkowych jak na lekarstwo. Posiadanie piłki bez wątpliwości na korzyść Radomiaka. Czas na przekucie tej przewagi w gole.

42' - tymczasem ruszył nieśmiały doping ze strony kibiców Radomiaka. Choć policja pilnuje terenu wokół stadionu, fani wspierają piłkarzy z... okien Hotelu Gromada.

39' - Leandro otrzymał piłkę na skrzydle, zbiegł z nią do środka pola i dobrze uruchomił Makowskiego, ale ten z ostrego kąta uderzył niecelnie.

36' - Odra jest mocno cofnięta, Radomiak stara się grać w ataku pozycyjnym. Musi jednak uważać na kontry gości. Przed chwilą świetne podanie z drugiej linii otrzymał Arkadiusz Piech, ale Miszta zdołał go uprzedzić i złapać piłkę.

32' - znów piłka w polu karnym Kuchty, ale po raz kolejny zawiodło wykończenie.

28' - dobra, szybka akcja zielonych, ale znów zabrakło celnego strzału.

22' - zła interwencja Miszty po dośrodkowaniu, na szczęście bez konsekwencji.

17' - krótkie rozegranie kornera przez gospodarzy, strzał Makowskiego z dystansu, ale piłkę odbija Mateusz Kuchta.

16' - groźnie pod bramką Cezarego Miszty, ale nasz golkiper dobrze broni strzał z kilku metrów.

14' - obydwaj trenerzy mają wiele pretensji do decyzji sędziego, który pozwolił na twardą, męską grę.

8' - jak na razie gra toczy się głównie na połowie opolskiej drużyny. Nic z tego nie wynika, choć widać, że piłkarze Radomiaka są mocno zmotywowani i chcą jak najszybciej narzucić swoje warunki gry.

3' - pierwszy strzał Rafała Makowskiego. Nie stworzył jednak większego zagrożenia pod bramką Kuchty.

1' - sędzia główny dał sygnał do rozpoczęcia meczu.

18:06 - piłkarze już wychodzą na murawę. Jako pierwsi zawodnicy Odry Opole, za nimi Radomiak Radom.

18:00 - znamy już składy obydwu ekip na to spotkanie.

Radomiak: Miszta - Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz - Karwot, Makowski, Michalski, Leandro, Mikita - Górski.

Rezerwowi: Kryczka, Grudniewski, Banasiak, Lewandowski, Pietrzyk, Nowak, Fundambu, Nowakowski, Sokół.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rasmus z Torunia.

Odra: Kuchta - Tabiś, Kamiński, Wypych, Winiarczyk - Mikinic, Trojak, Czyżycki, Bonecki, Janus - Piech.

Rezerwowi: Rosa - Żemło, Niziołek, Wróblewski, Kostrzycki, Czernysz, Skrzypczak, Błanik, Timmermans.

17:55 - witamy bardzo serdecznie ze stadionu przy ulicy Narutowicza, gdzie za niespełna 20 minut rozpocznie się mecz 23. kolejki Fortuna 1.Ligi, w którym Radomiak Radom zmierzy się z Odrą Opole. Na relację live zaprasza Łukasz Kościelniak.