Łukasz Pawiński wygrał Bieg Kazimierzowski (zdjęcia)

/sid/
Łukasz Pawiński (pierwszy z lewej) z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, podopieczny Artura Błasińskiego wygrał Bieg Kazimierzowski w kategorii open J. Stobiecki
Łukasz Pawiński z Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, podopieczny Artura Błasińskiego, zwyciężył w klasyfikacji open Biegu Kazmierzowskiego.

Wyniki

Wyniki

Kobiety, dzieci: Natalia Wosztyl (PSP 29 Radom), 2. Katarzyna Szczęsna (PSP Jedlińsk), 3. Izabela Smolińska (PSP 5); młodziczki: 1. Justyna Zawadzka, 2. Patrycja Plewińska (PG Jedlińsk), Klaudia Karasek (PG 12); juniorki młodsze: Ilona Kardas (Olimp Kozienice), 2. Aleksandra Rędzia (PG Jedlińsk), 3. Sylwia Świątkowska (ULKS Jedlińsk); juniorki: 1. Milena Smolińska (V LO Radom), 2. Agnieszka Mróz, 3. Paulina Kosiec (Zespół Szkół Ekonomicznych), open: 1. Danuta Woszczek (Olimp), 2. Beata Maj (ZSE); mężczyźni, dzieci: Mateusz Dębski (PSP 23), 2. Patryk Kozłowski (PSP 9), 3. Wojciech Skrzek (PSP 4), młodzicy: 1. Hubert Sąpór (PG Jedlińsk), 2. Kamil Sybulski (PG 1), 3. Marcin Jaskulski (Technik Radom); juniorzy młodsi: Daniel Galbarczyk (Zespół Szkół Technicznych), Mariusz Żak (PG 13), 3. Dominik Baćmaga (ZST), juniorzy: 1. Szymon Glimasiński (ZSP 1 w Pionkach), 2. Sebastian Sieczkowski (Zespół Szkół Budowlanych), 3. Mateusz Markowski (Technik); open: 1. Łukasz Pawiński (ZSB), 2. Tomasz Gwarek (Sadek), 3. Paweł Kamusiński (Klub Maratończyka AZS).

Wśród kobiet podobnie jak przed rokiem triumfowała Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice. Puchar dla najliczniejszej ekipy tym razem przypadł uczniom Publicznego Gimnazjum w Jedlińsku. Trener Krystian Kilar wystawił w Biegach Kazimierzowskich aż 42 osoby.

Błasiński, który w ostatnich latach systematycznie wygrywał w Biegu Kazimierzowskim, w kategorii open, tym razem nie wystartował. Wystąpił jedynie w roli trenera drużyny UKS Technik Radom.

- Niestety przeziębiłem się i chociaż chciałem uniknąć leczenia antybiotykiem nie obyło się bez leków - wyjaśniał Błasiński. - Ale mam nadzieję, że moi podopieczni pokażą się z dobrej strony.

Faktycznie, biegacze z Technika nie zawiedli. Największą niespodziankę sprawił Łukasz Pawiński. W biegu kategorii open młody podopieczny Błasińskiego pokonał znacznie bardziej doświadczonych rywali, Tomasza Gwarka z Sadku, wicelidera klasyfikacji Grand Prix Radomia w biegach ulicznych i Pawła Kamusińskiego z Klubu Maratończyka AZS Politechnika Radomska. Dla Pawińskiego było to pierwsze zwycięstwo w kategorii open i co ciekawe odniesione w rok po debiucie.

- Ubiegłoroczny Bieg Kazimierzowski był moim pierwszym startem - przyznał na mecie biegacz. - Cieszę się, że wygrałem i pokonałem bardziej doświadczonych rywali.