Szczypiornistki Pre Zero APR Radom odrabiały ligowe zaległości. Przegrały z drużyną Enea Piłka Ręczna Poznań. Zobacz zdjęcia i wideo

Radosław Olchowski
Szczypiornistki Pre Zero APR Radom rywalizowały z Enea Piłką Ręczną Poznań i przegrały starcie w lidze różnicą jednego gola. Dawid Wójcik
Tuż przed świętami Wielkanocnymi piłkarki ręczne Pre Zero APR Radom odrabiały zaległości w Centralnej Lidze Kobiet. W piątkowy wieczór 29 marca rywalizowały z Piłką Ręczną Poznań i nie dały rady ekipie ze stolicy Wielkopolski.

Pre Zero APR Radom – Enea Piłka Ręczna Poznań 27:28 (12:17).

Pre Zero APR: Barańska, Gwarek – Dydek 0, Wach 8, Papke 2, Głuszko 3, Machnio 4, Skorża 1, Koss 1, Narożna 3, Gajewska 1, Adaczyńska 4.

Piłka Ręczna Poznań: Przebierała – Wosińska 1, Sowa 3, Wasiak 6, Maziarz 1, Wosińska 1, Boryń 5, Slihuktina 2, Grzona 4, Kasprowiak 1, Paranndi 4, Berent 0, Rzeczycka 0.

- Mecz zapowiada się ciekawie. Przystępujemy do niego z 5 miejsca w tabeli, natomiast nasze rywalki zajmują 6 pozycję. Liczymy na Wasze liczne przybycie i głośny doping z trybun – zapowiadali przedstawiciele APR Radom.

Niestety przed starciem okazało się, że radomianki przystąpią do gry mocno osłabione. Oprócz kontuzjowanej już wcześniej Laury Domki, w spotkaniu nie wystąpiły Maria Mazurkiewicz i Małgorzata Michalska.. Czołowe strzelczynie APR-u tym razem przegrały z urazami, które wykluczyły je z walki o ligowe oczka. Dodatkowo kłopoty zdrowotne nie pozwoliły pomóc koleżankom Nikoli Okuńskiej, Amelii Dylewskiej i Klaudii Krzymowskiej.

Prezentacja zespołów przed meczem Pre Zero APR Radom vs Enea Piłka Ręczna Poznań

Początek rywalizacji należał do poznanianek, które po trafieniu Karoliny Kasprowiak otworzyły wynik konfrontacji. W odpowiedzi ze skrzydła wcelowała Aleksandra Głuszko. Ta sama zawodniczka wyrównała na 2:2.
Grając w osłabieniu przyjezdne zdobyły dwa gole z rzędu. Odpowiedziała z rzutu karnego Kinga Papke. Jednak to szczypiornistki z Wielkopolski prowadziły po sześciu minutach walki w Radomiu (4:3). W dziesiątej minucie radomianki po raz pierwszy w tym spotkaniu objęły prowadzenie. Do siatki Poznania trafiła rzutem z drugiej linii Papke. Jednak w dalszej rozgrywce na tablicy wyników nadal najczęściej pojawiał się remis, bo na gole jednej, czy drugiej drużyny, przeciwniczki odpowiadały regularnie. W końcówce pierwszej połowy przyjezdne odjechały z wynikiem i na przerwę schodziły prowadząc wyraźnie.

Po zmianie stron poznanianki wciąż punktowały miejscowe. Kiedy w trzeciej minucie drugiej połowy do bramki gospodyń wcelowała Anna Grzona, było już 20:13 dla drużyny z Poznania.

Podopieczne trenera Adriana Kondraciuka nie oddały meczu bez walki. Kwadrans przed końcem i goli Natalii Wach było 23:20 dla Poznania. Trzybramkowy dystans rywalki radomskich szczypiornistek utrzymywały niemal do samego końca. Na 180 sekund przed końcową syreną Katarzyna Adaczyńska zdobyła bramkę, za chwilę poprawiła Michalina Machnio i miejscowe przegrywały jedną bramką. Szalona pogoń gospodyń nie była skuteczna, bo Poznań obronił minimalną przewagę i wygrał ostatecznie w hali Uniwersytetu Radomskiego różnicą jednej bramki.

Tymczasem dzień przed tym meczem adeptki APR -u, srebrne medalistki Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych gościły na Mazowieckiej Gali Sportu 2024, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Trener Adrian Kondraciuk oraz jego „Młode Wilki” (wiele jego podopiecznych występuje także w zmaganiach CLK), odebrały z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego nagrody za osiągnięcia sportowe w 2023 roku.