Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Maksymilian Paczyński, licealista z Iłży bierze udział w międzynarodowej konferencji w USA. Stworzył sztuczną inteligencję

Piotr Stańczak
Piotr Stańczak
Maksymilian Paczyński w USA z globalnym szefem firmy Intel, Patem Gelsingerem (z prawej).
Maksymilian Paczyński w USA z globalnym szefem firmy Intel, Patem Gelsingerem (z prawej). Archiwum prywatne
Maksymilian Paczyński, uczeń Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Iłży bierze udział w międzynarodowej konferencji Intel Vision w Dallas w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Maksymilian Paczyński, uczeń klasy 3 liceum w Iłży stworzył innowacyjny projekt sztucznej inteligencji „Fatik”, który zapobiega zaśnięciu za kierownicą. Dzięki niemu zwyciężył w międzynarodowym konkursie Impact Creator firmy Intel. Jego sukces spotkał się z dużym odzewem nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Na miejscu w Dallas Maksymilian miał okazję spotkać się między z globalnym szefem firmy Intel. - Globalna konferencja, która ma pokazać ścieżki, rozwoju technologii. Bardzo się cieszę, że zostałem na nią zaproszony - mówił Maksymilian Paczyński, który we wtorek 10 maja o godzinie 17 czasu polskiego wystąpi na żywo w Teksasie podczas panelu między innymi z CEO firmy Intel Patem Gelsingerem czy prezesami firm sponsorskich i wygłosi, co młodzi innowatorzy sądzą o przyszłości branży New Tech. To spotkanie można obejrzeć, rejestrując się online TUTAJ

- Uważam, że jest niesamowicie ważna konferencja, ponieważ będziemy rozmawiać o przyszłości każdego z nas. Jako młodzi twórcy spotykamy się na każdym kroku z dużym zainteresowaniem, widzą w nas nadzieję, w nas czyli nowej generacji - wspomina licealista z Iłży.

POSŁUCHAJ: MAKSYMILIAN PACZYŃSKI O KONFERENCJI W USA (PODCAST)

Projekt, który opracował, ma za zadanie pomóc kierowcom, aby w czasie jazdy unikali zaśnięcia. Opowiadał o nim już między innymi na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Czy sztuczna inteligencja, którą opracował, wejdzie na rynek i kiedy może to nastąpić?

- Trudno powiedzieć, pamiętajmy, że projekty studenckie to dziesięć procent tego, co mogą wykonać korporacje, jeden człowiek ma dużo mniejsze możliwości. Był to projekt opracowany specjalnie na potrzeby konkursu, nie było więc pewności, że będzie wdrażany na rynek. Najpierw trzeba zrobić dużo kosztownych testów - mówi Maksymilian.

W przyszłym roku licealista z Iłży zdaje maturę. Planuje studiować na Politechnice Warszawskiej na matematykę lun informatykę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie