Martyna Kotwiła mistrzynią Polski seniorek w biegu na 200 metrów! Kapitalny bieg finałowy zawodniczki RLTL ZTE Radom

Michał Nowak
Martyna Kotwiła (RLTL ZTE Radom) zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorów w biegu na 200 metrów. archiwum prywatne
Martyna Kotwiła, zawodniczka RLTL ZTE Radom, zdobyła złoty medal mistrzostw Polki seniorek w biegu na 200 metrów. Radomianka dobiegła do mety z czasem 22,99 i nie pozostawiła złudzeń rywalkom!

Zawodniczka RLTL ZTE Radom w eliminacjach miała drugi czas (23.50) za faworytką tego biegu, Anną Kiełbasińską (23.04).

Finał należał już jednak do radomianki, która znakomicie wystartowała i od pierwszych metrów była na czele. W końcówce wytrzymała napór rywalki i minęła linię mety jako pierwsza z czasem 22.99. Kiełbasińska (SKLA Sopot) osiągnęła rezultat 23.10, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Agata Forkasiewicz z KS AZS AWF Wrocław.

Podopieczna trener Bożeny Jadczak z czasem 22.99 pobiła rekord Polski juniorek do lat 20, który należał do tej pory do Ireny Szewińskiej (ustanowiony 54 lata temu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio 1964).

- Naprawdę nie wiem co ja zrobiłem. Będzie jeszcze nieco czasu musiało upłynąć zanim to do mnie dotrze. Tak jak kilka dni temu w Tampere podczas mistrzostw świata do lat 20, tak i tym razem dedykuje ten medal mojej trenerce, Bożenie Jadczak - powiedziała Martyna Kotwiła kilka minut po biegu w wypowiedzi dla TVP Sport.